Kategorier:
- Annet
Hei. Jeg har en hytta på fjellet med spredt bjørk, myr og lyng rundt. Hytta ligger på 750 moh. Vi har beiset hytta i fargen jernvitrol, som ble veldig fint. Fra før har hytta vindskier og vinduer malt i fargen Rørosrødt. Vi ønsker å forandre fargen her, fordi vi synes rødfargen passer dårlig inn i terrenget. Kunne vi malt vinduer i fargen jernvitrol også? Eller vil denne bli annerledes enn oljebeisen vi har brukt på panelet? Har du noen andre fargeråd vi kan bruke på vinduene? Vi vil helst ikke ha noe rødt eller for gyllent. Hytta har torvtak og terrasse beiset i brunt. Mvh Astrid
Hei Astrid
Du kan ikke benytte deg av TREBITT Oljebeis på et underlag som er malt i en dekkende farge. Her er det dekkende maling som skal benyttes. Sammen med TREBITT 9061 Jernvitrol vil jeg foreslå du maler dine vinduer i den mørke nesten sorte JOTUN 0734 Brunsvart. Om du liker en litt mer rødlig bruntone er JOTUN 2149 Rødberg vakker til TREBITT 9061 Jernvitrol.
Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargene. Der finner du også anbefalte fargekombinasjoner til detaljer, mur og terrasse.
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør