Kategorier:
- Annet
Hei. Holder på å pusse opp en liten hytte (se bilde). Skal male veggene i alle rommene, og gulvet (gammelt tregulv med smale bord). På kjøkkenet har vi lagt nytt tregulv som ikke skal males. Ønsker meg farger, men samtidig at det er lyst og svalt. Litt sommerhusfølelse. Kjøkkeninnredningen (som på bildet) skal også males. På kjøkkendelen er det panel (bred) på den ene veggen og plater på de andre, i stua er det smalt panel på den ene veggen og typ tømmerpanel på den ene, soverommet har også smalt panel (om det har noe å si). Ønsker både konkrete fargetips, og tips til hvordan jeg kan finne farger som passer sammen om jeg finner en jeg liker, hvordan kan jeg da vite at det ikke blir fullstendig kræsj med fargene i resten av hytta?
Hei Ingrid
Jeg ser du har lagt ved et inspirasjonsbildet på et kjøkken med ulike farger på de ulike flatene. Er det et slikt utrykk du ønsker deg på din hytte? Klare kulørte toner ?
For best mulig hjelpe deg med en palett er det viktig at jeg vet hvilken hvittone du har på dører, lister og vindu. Har du LADY 1453 Bomull eller den nøytrale LADY 9918 Klassisk Hvit ?Fint om du også kan legge ved bilder av møblene og tekstiler dersom dette er kjøpt inn. Hører fra deg ;)
Hei. Ingenting er malt enda, fargene på skissen var bare for å vise fasongen på hytta, er ikke sånne farger enda. Har heller ingen møbler ennå, men ser for meg noe slags enkelt i lyse trefarger. Hytta er liten, vil ikke være så mye møbler. (Publiserer dette på nettsiden deres?)
Hei Ingrid
Bilder vil ikke bli publisert, men dialogen vil ligge åpen for andre som vil lese. Ønsker du å slette dialogen ? Hører fra deg ;)
Hei, neida. Ville bare ikke ha bildene ute. Noen farger jeg liker: palmetto, linblå, laurbær, ocean air, green leaf. I et fargekart fra 2018 har dere en sånn oversikt som viser litt hvilke farger man kan kombinere, har dere noe sånt for andre farger?
Hei Ingrid
Ikke alle fargekart er lagt opp slik som det fargekartet du referer til, men bak alle fargelamellene står farger som er fine å kombinere med, og når du også klikker deg inn på linken på fargen her vil du få opp forslag på fine kombinasjoner.
LADY 0125 Palmetto vil jeg sette sammen med LADY 8565 Hope og LADY 4894 Ocean Air dersom du liker litt klare undertonen, kulørte farger. Om du velger å sette LADY 0125 Palmetto sammen med LADY 8302 Laurbær vil de bli fine sammen med LADY 5249 Linblå dersom du ønsker deg et litt mer nedtonet utrykk.
Legger ved en link til fargekartet som du finner både LADY 0125 Palmetto og LADY 8565 Hope ;)
https://lady.inspirasjonsblogg.jotun.no/fargesetting-med-energiske-farger/