Kategorier:
- Hytte
Dører/vinduer/garasjeport :
Grunnmur og tak :
Hei. Vi ønsker å endre farge på hytta. Den er beiset i fargen olivengrønn, farger på vinduskarmer er vi usikker på. Men en slags blågrå maling er brukt. Ønsker egentlig å beise den, men er usikker på mulighet for å endre farge. Vil gjerne ha tips til ny farge, gjerne både i beis og evt maling. Gjerne tips til en helhet med fargeråd også til mur, rekkverk og platting med det samme. Hytta ligger et par hundre meter fra sjøen. Planen på sikt er å fjerne en del av vegetasjonen rundt hytta og få frem mer av berget.
Hei Line
Om du nå ønsker å beise hytta bør du beise den i en helt mørk farge da fargen under vil påvirke sluttfargen. Med en helt mørk farge som TREBITT 90033 Funkissort tror jeg ikke det er noe problem med grønnfargen under. Vi har ikke noe oppstrøksprøve på dette så dette må du prøvet ut selv. Dersom du ønsker å male den kan du velge deg lyse farge i tillegg til mørke farger.
TREBITT 90033 Funkissort på kledningen vil jeg foreslå JOTUN 1284 Svolvær på vinduer og JOTUN MUR 1491 Slipesten på muren. TREBITT 9072 Naturgrå på terrassen.
Det er ikke noe i veien for å bytte TREBITT 90033 Funkissort med JOTUN 0734 Brunsvart dersom du ønsker å male. Noe som gir lengre intervaller. Lykke til ;)
Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargene. Der finner du også anbefalte fargekombinasjoner til detaljer, mur og terrasse.
TREBITT Oljebeis - beskytter og bevarer treets vakre og naturlige utseende
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
Vår beste terrassebeis