Kategorier:
- Stue
Hei. Har en kjeller under oppføring og trenger fargeråd. Det som er landet er gulv fra Berry alloc, grand avenue champs elysees. Trapp i ganske lik utførelse som gulv. Trapp er rett inntil vegg og lukkes med garderobeskap under trappa i samme utførelse. Tilstøtende vegg blir eikespiler. Gulvlister som gulv. Resten blir listfritt. Rommet er relativ kvadratisk, ca 30m2, med 240 takhøyde. To vinduer mot øst i bomull. Flørter litt med dempet sort i taket. Ønsker en lun (tv)stue, med en god del kunstig lys. Veggen der trappa kommer ned får samme farge som 1. etg, og vi har sett litt på lys antikkgrå, uten at dette er spikret. Har to vegger jeg ikke helt hva jeg skal fargsette med, og trenger tips.
Hei Rolf, kan jeg få bilder så er det litt enklere å vurdere. Du skriver " Veggen der trappa kommer ned får samme farge som 1. etg" men hvilken farge er det ? Mørkt tak kan absolutt bli lekkert, spesielt hvis rommet hovedsakelig skal brukes til TV-rom, men kanskje LADY 9938 Dempet Sort blir vel mørk, hva tenker du om en dyp bruntone som står til gulvet, trappen og spilene ? Hva skal du ha av farger på møbler ?
Hei igjen. Åpen for det meste så en dyp bruntone kan sikkert fungere. Som jeg skrev ang. vegg ved trapp, så er ikke det landet, men at vi ser på lys antikkgrå, og farger i nærheten av den. Møbler er litt langt frem enda, men ser for meg en stoffsofa beige/grå og en del interiør i svart og eik. Legger ved planskisse.
Hei Rolf, hva med taket i LADY 12291 Soft Brown og veggene lysere i LADY 12075 Soothing Beige dette er farger jeg synes er lekre til eikespiler. Veggen bak trappen ville jeg malt i samme farge som resten av veggene slik at det er spileveggen og taket som spiller hovedrollen og at resten av veggene blir mer nøytrale :-)
Soft brown tror jeg rett og slett for brun for meg 😬 Men jeg kan jo prøve med en fargeprøve og se om jeg tar feil. Soothing beige seg lovende ut. Forslag til andre farger den står godt til? Har sett litt på dyp mokka.
LADY 2732 Dyp Mocca er rålekker, vil du ha lysere alternativ så se på LADY 11130 Shade, LADY 12181 Soft Comfort og den litt gråere LADY 1352 Form. LADY 1434 Elegant er også lekker :-)
Vi anbefaler takmaling Lady Perfection i taket. Noen av de mørkeste fargene som noen av disse kan dessverre ikke blandes i Lady Perfection takmaling. Noen velger da å bruke Lady Pure Color. Vær oppmerksom på at det da ikke er garantert at resultatet blir helt skjoldfritt.
perfekt helmatt finish til slette tak
vår vakreste maling - til slette vegger