Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Kjøkken
- Kontor
- Gang
Lister/dører/vinduer : Farge på lister og vinduer: klassisk hvit. Nåværende farge på vegger: eggehvit.
Skal male stue/kjøkken, gang og tilstøtende soverom/kontor i en utleieleilighet/sokkel Ønsker å bruke samme farge på vegger og tak. Ser for meg noe nøytralt da interiøret byttes ut ofte. Gode lysforhold i stuen. Ingen dagslys i gangen, et 100x80 cm vindu på soverom.
Hei Øyvind, hvilken hvittone er det på kjøkkenfrontene, den hvittonen er etter min mening litt avgjørende for hva som blir fint på veggen :-)
Hei:) Fant kjøkkenbestillingen fra 2003,se tekst nedenfor. Hovedsoverommet med inngang fra kjøkken/stue har en "svak grønnfarge" som ble malt for 5 år siden,finner ikke fargekoden.(skal ikke males nå) Mvh.Øyvind Bakkan
Hei Øyvind, det må jeg si...du er en mann med orden i sakene. Det er ikke NCS fargekode og hvittonen dessverre, men basert på bildene jeg har fått og gulvet vil jeg anbefale at du vurdere LADY 1931 Kokos den vil gi et lite brekk mot vinduer og dører og jeg tror den blir fin til gulvet. LADY 1931 Kokos er en lys dempet beige tone som passer til det meste av farger på møbler :-)
vakker, matt og robust - til slette vegger
perfekt helmatt finish til slette tak