Ny farge på stue og gang

Kategorier:

- Stue

- Kjøkken

- Gang

Lister/dører/vinduer : bomull lister rundt vindu og dører. Tak er samme farge som vegg

Hei, Vi ønsker å male en åpen stue/kjøkken i 2 etg, trapp ned til gang i 1 etg, gangen i 1 etc, trapp ned til kjeller og kjellerrommet trappen kommer ned til - alt henger liksom sammen. Nå er alt helt hvitt. Vi har lyse hvitoljede eikegulv i alle rom, hvitoljet spisebord og alle veggene er nå helt hvite (men listene og trappa er bomull siden disse ikke er malt tidligere). Kjøkkenfrontene er og hvit høyglans. Ellers har vi mørkeblå skap og lampe i stua, og beige sofa. Vi har startet med å male soverommene, her har vi malt vegger, tak og gulvlister i hvit te på et rom, og muskatnøtt på to rom, med bomull lister rundt vindu og dører. Disse er tilstøtende gangen i 1etg. Jeg har lagt ved bilde av stue, trapp og gangen i 1etg. Som du ser er det store vindusflater og mye lys i stue. Vi ønsker at det fortsatt skal være lyst, men vi ønsker også litt farge. Jeg synes hvit te og muskatnøtt ble litt kjedelig. Så i første omgang har jeg tenkt på lys granitt i stua. Vil dette bli veldig rosa? I utgangspunktet har jeg tenkt tak og vegger i samme farge. Vil du anbefale å male trappa i bomull da, eller heller en litt mørkere farge (jeg har bla sett på blushing pink). Ellers er jeg usikker på gangen og hva slags farge det bør være, og om alt bør være samme farge siden det jo henger sammen uten lister og naturlige overganger.

2024-08-04 17:13:57

Fargerådgiver svarer:

Hei Inger

 Jeg anbefaler deg å holde deg til en hvittone i boligen, og da du skriver dine kjøkkenfronter er i høyglans hvit er det lik hvitfarge som dette du bør velge deg på alle de andre flatene som skal oppleves helt hvit. 

Ta en titt på dene linken hvor de har malt i  LADY 2040 Lys Granitt. Vakkert ;)

https://lady.inspirasjonsblogg.jotun.no/dette-huset-er-malt-i-farger-inspirert-av-honseegg/

 LADY 2040 Lys Granitt er nydelig sammen med  LADY 2011 Antique Brass som en mørkere tone. Og ønsker du å bryte den rene hvittone  LADY 9918 Klassisk Hvit med en mer dempet hvittone vil jeg foreslå  LADY 1622 Refleksjon

 

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk