Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Kjøkken
- Gang
Hei, vi pusser opp et nedlagt fiksebruk i Lofoten og ønsker å bruke glattpanel natur opus børtset stengrå på veggene i kjøkken og stue/spisestue. Vi har åpen løsning og trenger råd til valg av farge på tak samt farge i gang, har dere noen farger å foreslå og evt glans/maling fra dere vi bør bruke ? Gulvet skal vi beholde , det skal pusses ned. På forhånd takk for hjelpen.
Hei Cathrine :) Vi kjenner ikke til "glattpanel natur opus børtset stengrå" , har du link eller bilde å sende av denne?
Jeg hjelper deg gjerne, men det er fint hvis jeg får bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hører fra deg. :-)
Hei, legger ved bilde av furu glattpanel natur opus børstet stengrå. Legger også ved bilder av rommet. Vi tenker furu sprekkpanel ubehandlet ( denne skal males ) i gang oppover langs venstre side. Opus børstet stengrå i stue/ kjøkken langs høyre side. Gulvet tenker vi bare å slipe ned til orginalt. Trenger råd til hva vi gjør med maling gang samt originale bjelker som står oppført og vinduer, samt tak. Vi vurderer en gråfarge i taket. Trenger også råd til maling på soverommene da vi ønsker at det skal være en rød tråd i hele leiligheten. Vi har ikke kjøpt møbler ennå. Ser frem til å høre fra deg.
Hei, takk for bilder :) Ut fra bilder ser de originale bjelkene ut til å være malte. Da jeg ikke kjenner til hvilken utførelse /NCS fargekode det er på kjøkkenfronter må du vurdere farger jeg foreslår i møte med frontene. Jeg vil be deg ta en titt på LADY 8252 Green Harmony som vil stå svært fint til din veggpanel, den vil bringe inn varme samt harmonere fint i den naturelle paletten. Hva med den dypere LADY 8494 Organic Green på soverom hvor du kan fortsette med LADY 8252 Green Harmony i taket. I gangen ser jeg for meg LADY 8302 Laurbær, LADY 12083 Devine eller LADY 12179 Embrace som vil gi en varm velkomst :) Jeg vil holde en knapp på LADY Supreme Finish til bjelkene i matt glans, denne vil "kamuflere" ujevnheter i større grad enn maling med en høyere glans.
Dessverre er det vanskelig å mene så mye om gråtoner til taket, den bør stå fint til din panel og uten fysisk prøve klarer jeg ikke å se korrekt fargegjengivelse bak en PC.
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Markedets beste maling - til tre og panel
Jotun Kvist- og sperregrunning
Best sperrende effekt
perfekt helmatt finish til slette tak
vakker, matt og robust - til slette vegger
vakker, matt og god for inneklimaet - til slette vegger
vår vakreste maling - til slette vegger
Hei, og tusen takk for raskt svar. Vi likte flere av fargene, spesielt grønn. Har du noen forslag i blått som går til den grå panelen i stuen også blått til soverommene ( vi ligger jo blant fjell og hav ) Vi har også sett på Earthy Yellow til 8583 til gangen, hva tenker du om den ? På forhånd takk for hjelpen. Mvh Cathrine
Hei :) Vi lansere nytt fargekart denne uken https://www.jotun.com/no-no/decorative/interior/colours/colourcards/new-jotun-colour-chart . Med tanke på de ytre omgivelsene vil jeg be deg ta en titt på våre nye blågrønne vil bli lekkert med sjøen rett på utsiden. Ta en titt på LADY 6253 Sea Mist, LADY 6236 Darjeeling og LADY 6128 Athenian Blue som står fint til hverandre :)
Det kan være at LADY 8583 Earthy Yellow kan ha for lite rødt i seg i møte med gulv slik at den vipper mer syrlig da jeg antar gulv vil få en gyllen undertone i seg når det er ferdigslipt. Det er det dessverre å vanskelig å si så mye ;)