Nye farge på funkisbolig

Kategorier:

- Enebolig

Dører/vinduer/garasjeport :

Grunnmur og tak :

Hei, Vi bor i en ny enebolig (ferdigstilt i 2020) som ble bygget som et prosjekt bestående av 3 like enheter ved siden av hverandre. Disse boligene er adskilt med ca 1,5 meter mellom nærmeste husvegg og er definert som selvstendige eneboliger. Dagens farge er "klassisk hvit" og det ble kun påført 1 strøk ved ferdigstillelse (og derfor på høy tid med strøk nr 2). Men så ønsker vi å se på muligheten til å male huset i en helt ny farge som følger av at vi skal "bygge inn" verandaen i 2.etasje, noe som vi gi en ny(ulike) "fasade" enn de andre. Tanken er å skille oss litt ut fra de andre, da mange tror at dette er eneboliger i rekke. Utfordringen vil være å finne en farge som går overens med sort beslag og grå vinduer (og som ikke er så mørk at den får huset til å virke mindre). Vi har sett for oss noe i retning grått, men er ikke helt sikre... Alternativt kan vi male huset i en litt mer "dempet" hvitfarge, men dette kan også medføre at huset vårt ser "skittent ut" sammenliknet med de andre ved siden av... Jeg legger med bilder av eksisterende fasade og utkastet av ny fasade slik at du/dere lettere kan komme med anbefalinger :)

2024-08-09 09:45:00

Fargerådgiver svarer:

Hei Sindre

Ønsker du nå å fargesette din bolig trenger jeg en fargekode på din gråtone på døren og vinduene som bør være med i vurderingen. Hører fra deg ;)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Fargekoden er: NCS S3000-N

21/08/2024 17:07:38

Fargerådgiver svarer:

Hei Sindre

Takk for fargekoden på dør og vindu som hos oss heter  JOTUN 9930 Tåkedis.

Med  JOTUN 9918 Klassisk Hvit som hvittone på naboen hus og sorte detaljer som går igjen på husene vil jeg foreslå i møte med  JOTUN 9930 Tåkedis du velger deg en kjølig tone som vil snakke godt med  JOTUN 9930 Tåkedis. Jeg ser for meg en blåfarge vil bli spennende og vil foreslå  JOTUN 4252 Kjønnrøk Dempet. Da vil du få en vakker blåtone på vegger og  JOTUN 9930 Tåkedis vil fremstå som en ren  gråtone.

Du kan også velge å gå ton-i-ton med  JOTUN 9930 Tåkedis som den mørkeste gråtonen og velge en av de lysere gråtonene  JOTUN 9915 Morgendis eller  JOTUN 9904 Skumring. DA vil overgangen mellom din gråtone  JOTUN 9930 Tåkedis og naboens hvite hus bli mindre enn hvis du velger deg  JOTUN 4252 Kjønnrøk Dempet. Velg det du liker best ;)

Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargene. Der finner du også anbefalte fargekombinasjoner til detaljer, mur og terrasse.


Maler du huset med DRYGOLIN Nordic Extreme, vår beste maling med unik Extreme-teknologi, får huset en selvrensende maling med overlegen beskyttelse og ekstrem farge- og glansholdbarhet.

DRYGOLIN Nordic Extreme får du også i Supermatt. Denne har et vakkert, supermatt utseende og den samme unike Extreme-teknologien som sikrer overlegen beskyttelse og suveren fargeholdbarhet.

Nyheten DRYGOLIN Power Clean gir et langvarig, nymalt utseende med sin unike selvrensende teknologi. Malingen er spesielt effektiv mot svertesopp og gir minimalt skittopptak. Med DRYGOLIN Power Clean får huset ditt et langvarig nymalt utseende.

Vindu, dør og detaljer maler du med DRYGOLIN Nordic Extreme Vindu og Dør. Dette er vår suverent beste til detaljer, vinduer og dører, og gir overlegen beskyttelse og ekstrem farge- og glansholdbarhet.

Mur maler du med JOTUN DryTech Murmaling, og til terrassen beiser du med TREBITT Terrassebeis eller TREBITT Oljebeis Terrasse.

Jotuns farger er utviklet spesielt for Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger har en unik fargeresept for at ferdigblandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig fargegjengivelse ved bruk av Jotuns produkter.

Lykke til med dine uteprosjekter!

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk