Kategorier:
- Enebolig
Dører/vinduer/garasjeport :
Grunnmur og tak :
Hei, Vi bor i en ny enebolig (ferdigstilt i 2020) som ble bygget som et prosjekt bestående av 3 like enheter ved siden av hverandre. Disse boligene er adskilt med ca 1,5 meter mellom nærmeste husvegg og er definert som selvstendige eneboliger. Dagens farge er "klassisk hvit" og det ble kun påført 1 strøk ved ferdigstillelse (og derfor på høy tid med strøk nr 2). Men så ønsker vi å se på muligheten til å male huset i en helt ny farge som følger av at vi skal "bygge inn" verandaen i 2.etasje, noe som vi gi en ny(ulike) "fasade" enn de andre. Tanken er å skille oss litt ut fra de andre, da mange tror at dette er eneboliger i rekke. Utfordringen vil være å finne en farge som går overens med sort beslag og grå vinduer (og som ikke er så mørk at den får huset til å virke mindre). Vi har sett for oss noe i retning grått, men er ikke helt sikre... Alternativt kan vi male huset i en litt mer "dempet" hvitfarge, men dette kan også medføre at huset vårt ser "skittent ut" sammenliknet med de andre ved siden av... Jeg legger med bilder av eksisterende fasade og utkastet av ny fasade slik at du/dere lettere kan komme med anbefalinger :)
Hei Sindre
Ønsker du nå å fargesette din bolig trenger jeg en fargekode på din gråtone på døren og vinduene som bør være med i vurderingen. Hører fra deg ;)
Fargekoden er: NCS S3000-N
Hei Sindre
Takk for fargekoden på dør og vindu som hos oss heter JOTUN 9930 Tåkedis.
Med JOTUN 9918 Klassisk Hvit som hvittone på naboen hus og sorte detaljer som går igjen på husene vil jeg foreslå i møte med JOTUN 9930 Tåkedis du velger deg en kjølig tone som vil snakke godt med JOTUN 9930 Tåkedis. Jeg ser for meg en blåfarge vil bli spennende og vil foreslå JOTUN 4252 Kjønnrøk Dempet. Da vil du få en vakker blåtone på vegger og JOTUN 9930 Tåkedis vil fremstå som en ren gråtone.
Du kan også velge å gå ton-i-ton med JOTUN 9930 Tåkedis som den mørkeste gråtonen og velge en av de lysere gråtonene JOTUN 9915 Morgendis eller JOTUN 9904 Skumring. DA vil overgangen mellom din gråtone JOTUN 9930 Tåkedis og naboens hvite hus bli mindre enn hvis du velger deg JOTUN 4252 Kjønnrøk Dempet. Velg det du liker best ;)
Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargene. Der finner du også anbefalte fargekombinasjoner til detaljer, mur og terrasse.
DRYGOLIN Nordic Extreme – holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!