Kategorier:
- Bad
- Gang
- Annet
Hei. Jeg vurderer å fornye kjelleren som i dag har mye terracotta-lignende fliser og furupanel. Vedlagte bilder viser kjellerens gang, bad og varskerom. I tillegg finnes det en bod og teknisk rom, men det er mindre kritiske rom. Gang: Gulv - Ønsker å beholde flisene som de er. Kan males om dette er å anbefale. Vegger/tak - Ønsker fargeråd til behandling av panel for fornyelse Trapp - denne skal behandles. Anta at den skal fornyes. Bad: 1. Ønsker en enkel fornyelse av badet uten de store kostnadene. 2. Ser for meg å rive dusj og tilhørende glassvegg og montere et badekar i en standard hvitfarge. 3. Toalettet erstattes med et nytt gulvmontert toalett (også hvitt). 4. Vurderer å male baderomsinnredning - ønsker fargeråd. 5. Vurderer å male/behandle furupanel - ønsker fargeråd. 6. Usikker på om gulv- og veggflis skal erstattes med flis-på-flis / males / pusses eller annet. Vaskerom: 1. Fliser beholdes 2. innredning erstattes med ny (ingen type valgt) 3. Furupanel skal males. Ønsker fargeråd.
Hei Hans Anders, hva med malte tak i alle rom og trapp i LADY 1624 Letthet, vegger i gangen, bod og vaskerom i LADY 1376 Frostrøyk og vegger + veggfliser på badet i LADY 12083 Devine. Denne fargen er lekker sammen med LADY 1376 Frostrøyk og den snakker godt med fargen på terrakotta flisene slik at rommene fargemessig passer godt sammen. Fliser på vegg kan males med Jotun Superheft grunning og LADY Supreme Finish. Alt av panel grunner du med Jotun Kvist- og sperregrunning og maler med LADY Supreme Finish. Skapene på badet ville jeg malt med LADY 1376 Frostrøyk eller LADY 1624 Letthet. Dette vil gi en lys og lun kjeller med farger som står godt til flisene du skal beholde :-)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Jotun Kvist- og sperregrunning
Best sperrende effekt
Sikrer suveren heft
Markedets beste maling - til tre og panel
Hei. Tusen takk for gode råd. Jeg har sett, tenkt og tygget på det. Står igjen med spørsmål om farge på detaljer som lister/dørblad/dørkarm. Her vurderer jeg kjøp av nytt Hva tenker du om valg mellom bomull, klassisk hvit eller andre farger? Jeg tenker at terracotta-flisene vil gi gjenskinn i klassisk hvit og forstyrre uttrykk. Bomull kanskje letteste valg (mest utvalg og billig).
Hei Hans Anders, spesielt mot terrakotta flisene er LADY 1453 Bomull et godt valg. Mulig du da bør bytte ut LADY 1376 Frostrøyk med LADY 1931 Kokos. LADY 1931 Kokos er også lekker sammen med LADY 12083 Devine :-)