Kategorier:
- Stue
- Barnerom
- Gang
Lister/dører/vinduer : Lys antikk
Hei! Vi har malt en mellomgang med trappeoppgang til 2. etg i complexion. Tak, lister og rekkverk er i lys antikk. Stue og kjøkken er også malt i complexion/lys antikk. Vi ønsker å male en yttergang i en lys rosa farge som passer til dette. Vi ønsker også å male trappeoppgangen og 2. etg i farger som passer og harmonerer sammen. I 2. etg kommer vi opp til TV- stue og 3 soverom som i dag består av furu/malte vegger i bomull eller lys antikk. To av soverommene er barnerom. På det ene soverommet har vi lyst på en grønnfarge og på det andre rosa. Har sett litt på sliky pink. I TV-stuen ønsker vi også farger. Kan både være beige, grønn eller rosa. Kunne også tenkt oss en varm gulfarge som harmonerer i denne paletten. Alle gulv er hvitoljet furu.
Hei Martine jeg hjelper deg gjerne, men det er fint hvis jeg får bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg :-)
Hei, Vedlagt er bilde av yttergang, mellomgang og trappeoppgang opp til 2. etg, tv-stue og soverom. Beklager rotet, men er midt i oppussing 😊
Hei Martine, tusen takk for bilder :-) På veggen i trapperommet ville jeg valgt LADY 10579 Complexion slik at hele gangen får samme farge. LADY 10580 Soft Skin er en lys og dempet rosatone som da blir lekker i yttergangen. Til TV stuen ser jeg for meg LADY 12180 Present, LADY 20142 Daydream, LADY 1632 Rock Sugar eller LADY 8469 Green Leaf og på barnerommene LADY 8302 Laurbær og LADY 2992 Delightful Pink eller LADY 2024 Senses. Du nevner LADY 20054 Silky Pink den blir litt kjølig, men hvis den står øverst på ønskelisten til din datter synes jeg at det er viktigere enn at alt matcher :-)
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel