Kategorier:
- Stue
- Soverom
- Gang
Lister/dører/vinduer : Kan tilpasse
Hei. Opprinnelig 4 roms leilighet der vegg er (nesten helt) tatt bort mellom stue og det ene soverommet som ligger vestvendt. To soverom og kjøkken ligger østvendt med gang i mellom. Alt pusses opp med unntak av kjøkken, men trenger ikke tilpasse farger til dette da det skal pusses opp senere. I stue/soverom mot vest har vi sett for oss å ha to farger som passer sammen, og liker farger som gleam/soft radiance/silky yellow/dempet savanne/raw canvas og farger som ligner de to siste. Fargen på utsiden av bygget er også på balkongveggene som ser man ser fra stua/soverommet, og vi synes kanskje ikke fargene vi hadde tenkt å ha harmonerer med fasadefargen, og står nå litt fast. Liker ellers grønne farger men synes kanskje det kan bli litt kjedelig.. vil gjerne ha litt lune men nøytrale toner som kan tåle litt spreke farger på bilder på veggen. Må kjøpe mye nye møbler så ikke så mye å ta hensyn til. Gulv blir pergo coastal oak, som er ganske lyst og ikke veldig gult. Ikke så glad i grått, rødt, beige som blir rosa eller blått.. og synes hvitt blir litt kjedelig. Tar gjerne mot tips til farge på de to østvendte soverommene, gang og kjøkkenet også. Med vennlig hilsen Annette
Hei Annette
Jeg trenger en NCS fargekode på gulfarge som bør være med i vurderingen. Gulfargen på utsiden av bygget og på balkongveggene som er synlig fra fra stua/soverommet. Hører fra deg )
Hei, Det vi har fått opplyst er at følgende fargekode ikke er helt eksakt men relativt nærme: S2050Y20R. Gulvet er kanskje litt gråere i virkeligheten enn det ser ut som på bildet. Mvh, Annette
Hei Annette
Takk for fargekoden på din gultone. Jeg vil foreslå du nå velger en gulfarge som har litt mer rødt i seg enn de du har nevnt siden gultonen din er mer rødlig. Da vil du få en fin fargeflyt mellom ute og inne. Setter du til en varm gyllen beige tone vil det gi fin ro i møte med gultonene
Til S 2050-Y20R vil LADY 1392 Gul Antikk bli lekker, og her kan du sette til enten LADY 12118 Hummus som lysere gul tone eller LADY 1303 Observe som lysere beigetone. Som to fine grønnfarger å kombinere med disse fargen vil jeg foreslå LADY 7386 Pistachio og LADY 8565 Hope ;)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Takk for svar! Gul antikk synes jeg er litt kraftig/mørk, og har i utgangspunktet falt mer for de gule tonene som er litt mindre rosa enn hummus. Så akkurat det nye fargekartet fra jotun, og synes det er noen friske/lyse gule og grønne farger i dette (også blå ), kan noen av disse også fungere tror du?
Hei Annette
De friske gultonen i det nye fargekartet er rålekre, men de vil sammen med din kraftige gultone fort vippe mer grønnlig. De grønne vil stå supert sammen, men de vil ikke snakke med din gultone på verandaen. Går du dypere i tonen vil den nye LADY 6128 Athenian Blue bli fin ;)
Hei! Har prøvd flere farger, deriblant gul antikk, hummus, observe og impression. Vi liker lunheten disse fargene gir, og at de ikke bryter totalt over i noe annet enn fasaden (slik som grønne og blå farger gjør - som gir 90-talls følelse). Allikevel føler vi ikke at de alle fungerer helt. Hummus blir rosa og ikke fin til gulvet. Impression er ganske fin og "holder på" sin egen farge, men blir litt mørk for stue og egentlig kanskje også de østvendte soverommene og gangen uten så mye lys. Observe er ikke så langt fra det vi ønsker men synes også denne går mer over i rosa enn den mer naturaktige nøytrale tonen vi er ute etter. Skulle gjerne hatt en tilsvarende som var mer mindre rosa/hudfarget og en som passer til som er litt mørkere men ikke så mørk som impression. Gul antikk synes jeg ser veldig fersken ut, mens samboeren min synes oker. Vi liker at det blir kontrast men skulle ønske den var mer i en "naturfarge".. mer dempet. Prøvd farger som curious mind og raw canvas som ikke blir så gylne som vi vil. Vi synes gleam fungerer som en lys tone, men blir litt lyst å ha den i hele stua. Soft radiance og silky yellow ble grønnaktige som du sa. Vi har liten tid på oss og håper du kan ha noen flere innspill. Mvh, Annette
Syntes Observe så veldig fin ut på "lappen" i butikken, men så ble den mer rosa/tam inne i leiligheten.
Hei Annette
Jeg kjenner ikke igjen beskrivelsen på fargene du nevner. At disse gultonen vipper rosa. Kan du sende meg bildet av oppstrøksprøve av de ulike fargene i møte med ditt gulv. Da er det så mye enklere å hjelpe deg videre. Hører fra deg ;)
Fargene som holdes: Hummus er den lange tynne foran den hvite. Den hvite bak er gleam. Den korte foran er observe. Den er mer rosa i virkeligheten enn det som fremgår av bildet. Gul antikk på gulvet ble mer fersken når man holdt den opp og fikk lys på den. Ved siden av gul antikk på gulvet er impression.
Hei Annette
Dette bildet sa meg dessverre ikke så mye. Kan du ta bildet tettere på ? En farge om gangen og plassere fargeprøven ned mot ditt nye gulv slik at gulvfarge som er der i dag ikke påvirkere fargen? Eller fargen på bakplaten. Kan det være du har fått feilblandet fargen? Har du testet fargen fra spannet på en Jotun fargelamell ?