Kategorier:
- Gang
Lister/dører/vinduer : Sand
Jeg har nå valgt å male innerdører i fargen sand, eggehvit i taket fra før, inngangsdør er fargekode: s5040-R. Kan jeg male taket klassisk hvit eller bør jeg holde meg til eggehvit ? Hvilken farge kan jeg gå for i karmen rundt døra? I utgangspunktet ønsker vi lysere gang, men panelet forblir som på bildet, linolje benyttet. Er glad i fargen cashmere også.
Nb! Gelender i trappoppgangen skal også males, tips?
Hei Ann Kristin :) Jeg vil holde en knapp på å male dørlist i samme fargen LADY 1140 Sand som dør da det er en enhet samt at du vil få ett roligere innrykk. LADY 1001 Egghvit i tak er supert! Hva om du maler gelender i LADY 1929 Muskatnøtt som ser ut til å harmonere fint ut fra bildet:)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel
Hei Line Tusen takk for godt og raskt svar:) Da er jeg trygg på eggehvit i tak også :) mvh Ann Kristin