Kategorier:
- Annet
Hei, Vi ønsker tips til eksteriørfarge! Huset er gult, med rødt tak. Vi er åpne for alt. Til info skal terrassen utvides, og alle vinduer byttes ut. Fortsette med gult hud? Beige? Prøve å modernisere med hvitt og svarte vinduer? Taket forblir rødt, ytterdør skal byttes, alt skal males. Huset er ved sjøen i Tønsberg, og området er preget av endel hvite sommerhus.
Hei Inger
Det er ikke feil å videreføre gult på ditt hus ;) Jeg vil da foreslå JOTUN 10168 Muted Yellow.
En mørk farge som JOTUN 0734 Brunsvart vil gi huset et strammer utrykk. Velger du deg JOTUN 1284 Svolvær vil du få et fint dempet og lunt gråbeige uttrykk ;)
Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargene. Der finner du også anbefalte fargekombinasjoner til detaljer, mur og terrasse.
DRYGOLIN Nordic Extreme – holder lengst!
DRYGOLIN Nordic Extreme vindu og dør
Vår suverent beste til vindu og dør
DRYGOLIN Nordic Extreme Supermatt
Supermatt Extreme-teknologi - holder lengst!
JOTUN DryTech Murmaling - holder all mur pen lengst
Hei, og tusen takk! Så farge på vinduer, bør det være svart, eller hvit? Har du noen bildeeksempler på fargekombisjonene her? Mvh
Hei Inger
Jeg legger ved et bildet med et hus malt i sort, og rødt tak. Her har de valgt hvite vinduer som gir en fin kontrast. Jeg foreslo JOTUN 0734 Brunsvart da jeg opplever brunsvart litt mykere enn sort. Smak og behag ;)
https://uteinspirasjon.jotun.no/blomsterdekoratorens-supermatte-sorte-hus/
Vi har ikke noe bilder av hus malt i JOTUN 10168 Muted Yellow dessverre.
Til JOTUN 10168 Muted Yellow vil det bli en fin kontrast med sorte vinduer ;)