Farge på totalrenovert stue/ kjøkken åpne løsning

Kategorier:

- Stue

- Kjøkken

- Gang

Hei Vi har totalrenovert hele 1 etg som er nå et kjøkken med åpen løsning og en stue- pluss en liten gang. hele etagen er ca 50 kvm. Kjøkkenet blir hvit fra Norema- NCS S 0500- N . med en hvit marmor stein som også skal være heldekkende på siden av kjøkken øya. i Stuen har vi også satt inn en stor skyvedør med hvite kanter. vi ønsker en god lugn atmosfære. og gulvet kommer til å bli lagt i en beige/lys aktig Eik. Nede malte vi stor Kjeller stue i soothing beige og space i taket. så gjerne noe som harmonerer med dette, uten at det skal bli for hvitt-industrielt. Vi er åpne for tips :)

2024-08-21 15:23:51

Fargerådgiver svarer:

Hei Christina, jeg hjelper deg gjerne, men det er fint hvis jeg får bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hører fra deg. :-)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei. Alt blir nytt i denne etasjen 😅 Så vi har som nevnt hvit kjøkken fra norema, med enkle fronter og en benkeplate i hvit marmor effekt. I gang kommer det til å bli store 70x70 fliser. Det er et vindumodus kjøkke og et i midten på lang veggen pluss skyvedør. På gulv står bi mellom disse. Se vedlagt bilde. Og som nevnt space vi har vurdert i denne etasjen. Men kanskje livle opp litt på kjøkkenet. Gardin messig, vil de bli lyse lin gardiner her i hvit eller en Tone ned i lin/brun effekt . Soffa vurderer jeg i en hvit/beige eller grå aktig men ikke landet noe der. På spisebord og tv benk heller jeg mot mørkt/brunsort eller eik.

04/09/2024 11:59:44

Fargerådgiver svarer:

Hei Christina,  LADY 10678 Space og  LADY 12075 Soothing Beige som du allerede kjenner er veldig lekre sammen og fine mot gulvene du vurdere. Gulvet til venstre i bildet er kanskje min favoritt, men alle passer slik jeg vurdere bildene :-) Ønsker du lysere vegger kan jeg anbefale  LADY 1931 Kokos eller  LADY 1376 Frostrøyk sammen med de beige du allerede har.

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk