Kategorier:
- Soverom
- Annet
Lister/dører/vinduer : Letthet/eggehvit
Jeg vil gjerne ha råd til farge på soverom og gulv gjennomgående i leiligheten. Gulv i alle rom i leiligheten er malt i ascott. Denne er flott i dagslys på sommeren, men på vinteren synes jeg denne ser litt skitten ut og drar seg litt i mot grønt. Jeg kunne tenke meg en farge som er noe mer grå og mindre beige. Har vurdert sheer grey som et alternativ, men er redd for at denne har litt for mye rødt i seg og vil se lilla ut. Finnes det et alternativ som er noe mer grå en ascott, men som likevel ikke blir for kald? Vegger på kjøkken/stue er malt i washed linnen og Golden bronze. Lister, brannmur er malt i letthet. Soverom 2 er malt i lysning, washed linnen og ascott. På soverom 1 ønsker jeg tips til farge. Kunne tenkt meg en grønn tone, gjerne litt varm, gulaktig, type krydderurt, men som må passe til foreslått gulvfarge. Kan også vurdere en kombinasjon av flere grønne farger.
Hei Jorunn
Jeg vil foreslå du maler gulvet ditt i vår nye LADY 12314 Grey Touch som vil bli fin til din gylne toner og LADY 8252 Green Harmony jeg ser for meg som en nydelig grønnfarge i denne paletten. Når det er sagt vil også den lysere LADY 8302 Laurbær bli fin, eller den mer gylne og enda lysere LADY 8222 Krydderurt. her snakker vi om smak og behag ;)
LADY 12314 Grey Touch er litt lysere enn LADY 0553 Ascott, slik som LADY 12077 Sheer Grey men LADY 12314 Grey Touch vil ikke vippe like rødt i møte med andre gylne toner som LADY 12077 Sheer Grey fort kan gjøre. Ønsker du en gråtone mørkere enn LADY 0553 Ascott vil jeg foreslå LADY 0394 Varmgrå i møte med din farger.
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak