Farge på kjøkkenfronter, gerikter og fløydører

Kategorier:

- Kjøkken

Lister/dører/vinduer : Letthet, Kokos

Hei! Vi har kjøpt en bygårdsleilighet fra 1890 og totalrenoverer leiligheten. Vi behøver hjelp til farger på kjøkkenet. Foreløpig har vi malt tak i letthet og vegger i kokos, men vi vurderer å male taket i kokos også. Tror dere det vil være fint? Vi har benkeplaten "veined Michelangelo" fra Granitop som er litt grålig i farge, og kunne tenke oss en farge på geriktene, fløydørene og kjøkkenfrontene som går fint sammen med kokos og en gråfarget benkeplate. Takknemlig for forslag. Mvh Mali

2024-08-27 11:55:14

Fargerådgiver svarer:

Hei Mali

En og samme farge på vegg og tak vil bli lekkert i mine øyne.  LADY 1931 Kokos er så lys at den vil da tilføre rommet en fin lunhet. 

Med  LADY 1931 Kokos som din hovedfarge vil jeg foreslå en kombinasjon av  LADY 1939 Sandbeige og  LADY 11130 Shade på dine gulvlister og dører om du nå ønsker deg en ton-i-ton palett. Jeg vil også foreslå kombinasjon med  LADY 1931 Kokos,  LADY 12085 Rural og  LADY 20162 Mellow som en litt varmere og rødligere tone.

Velg den kombinasjonen som vil harmonere best i møte med ditt gulv ;)

 

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk