Trenger hjelp med farge på grunnmur

Kategorier:

- Mur

Dører/vinduer/garasjeport :

Grunnmur og tak :

Huset males i Lys hamp, og jeg lurer på om fargen Slipesten kan passe på grunnmuren ? Om sommeren ser huset gyllent/beige/olivenfarget ut, trolig pga mye trær rundt huset. Vinterbildet viser lys hamp en januarmorgen og her ser huset dyp varm beige ut. Når solen står på, er fargen MYE lysere/blassere. Taket har en rødorange/terrakotta-farge. I vindusåpninger males det Perlehvit. Vi ønsker å unngå hvit grunnmur fordi huset ligger nært en vei (mye støv).

2024-08-29 18:43:31

Kommentar

Et bilde som viser mur

29/08/2024 18:48:53

Kommentar

..

29/08/2024 19:46:37

Kommentar

...

29/08/2024 19:49:48

Kommentar

Busker og grønt foran huset kommer til å bli fjernet pga drenering og det vil bli grus inntil husveggen. De fem kjellervinduene og grunnmuren kommer til å bli mer synlig.

29/08/2024 19:55:20

Fargerådgiver svarer:

Hei Inger, takk for bilder :) Det stemmer at farger endrer seg på ulik tid av døgnet samt på ulik tid av året, det er det som gjør fargene så spennende :) 

Med  JOTUN 10293 Lys Hamp på kledning er jeg litt redd for at  JOTUN MUR 1491 Slipesten vil vippe for rødlig. Jeg antar  JOTUN MUR 1402 Canvas vil bli for lys ut fra ditt ønske men den er anbefalt både til   JOTUN 10416 Perlehvit og  JOTUN 10293 Lys Hamp

Jeg vil be deg ta en titt på  JOTUN 1332 Morgenlys som i mine øyne vil stå fint til ditt røde tak samt til kledning og vinduer. 

Klikk deg inn på fargelinken der kan du lese mer om fargetonene .

Jotuns farger er spesialtilpasset Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem.  God helg ønskes :) 


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk