Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
- Gang
Hei. Vi holder for tiden på å bytte vinduer og å etterisolere huset vårt og i den anledning søker vi eksperthjelp på å finne ny(e) farge(r) til stuen og kjøkken og evnt. en gang tilknyttet desse rommene. Vi setter inn sorte vinduer som er fabrikkmalt i NCS S 9000 N. Av andre farger i stuen er det malt to vegger i Deco blue og resten av veggene er hvite/beige, gulvet er enstavs eikeparkett med matt finish. Vi har en standard Nordpeis i hvitt og sort (uten å ha fargekoder) og taket er valmet hvor senter av taket er kvistfri furu som er lakket for å imitere gulvet. I ene hjørnet av stuen har vi en krok med mørkeblå/grå/sort sofa og puffer, gylne og rødlige puter og alt står på et gyllent/orange teppe. Disse møblene skal vi ikke bytte ut, så nye farger på vegger må passe til dette. På sikt har vi en plan om å male senter av taket sort og ha matte eikespiler. På kjøkkenet er det en hvit innredning fra HTH og benkeplate i eik. Kjøkkenbordet er også eik. Bak platetoppen er det en lakkert rød glassplate. Fargen på veggen på kjøkkenet er samme hvite/beige som i stuen. Vi liker tanken på en kontrastvegg eller to i stuen, som i dag, og er veldig glade i blått. Det skal likevel ikke være et krav da vi ikke vet helt om det egentlig passer til kroken vi ønsker å beholde. Vi skal ha enkle lister rundt de nye vinduene. Listene og utforing tenker vi å male i samme farge som veggen rundt. Det vi ønsker innspill på er farge(r) på vegger, og på ideen om samme farge på foring og lister rundt vindu. Vi har vært inne på tanken med noe grått som grå harmoni, grå skifer og antikkgrå, men synes det er vanskelig å velge og å vite om det i det hele tatt passer inn. Gangen er i dag malt i samme hvit/beige fargen som stuen, og vi har derfor lurt på å male den og når vi først er i gang. Ville du her tenkt samme farge som stue/kjøkken, eller noe annet? Vi ønsker et litt mer moderne inntrykk, samtidig som det er lunt og ikke er for kaldt. Vi er generelt ikke veldig glad i supersterke farger på vegg, men mer jordlige toner. Vi legger ved et bilde fra en hotell-lobby vi var i i sommer som vi synes var stilig! Selv om vi ikke vil ha en sånn rødlig farge på vegg, det blir for mye for oss. Håper på noen spennende forslag som vi kan se nærmere på! 😊
Hei Sarah, først må jeg si at bildene av hotell-lobbyen du er inspirert av har jeg ikke fått og de skulle jeg gjerne hatt for å få et inntrykk av hva du ønsker deg. Vindusforinger og lister + gulvlister i samme farge som veggen er lekkert det gir et roligere inntrykk en hvitt når dere har sorte vinduer. Jeg ville også vurdere å male den hvite delen av taket i samme farge som veggen slik at nytt tak i sort og spiler får skinne :-) Jeg har latt meg inspirere av teppene dine og anbefaler enn så lenge LADY 1632 Rock Sugar i gangen, LADY 12075 Soothing Beige som basefarge i stue/kjøkken sammen med LADY 12291 Soft Brown i sofa kroken, den er lekker til blått og dine gyllene detaljer :-)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
Hei, og tusen takk for svar. :) Her følger bildet av hotell-lobbyen som ble glemt. Mvh Sarah
Hei Sarah, fargen på veggen kan minne om LADY 12179 Embrace eller LADY 20217 Muted Coral som enten kan erstatte LADY 1632 Rock Sugar eller kombineres med LADY 1632 Rock Sugar, LADY 12075 Soothing Beige og LADY 12291 Soft Brown :-)