Kategorier:
- Soverom
Hei! Jeg har malt soverommet (vegger, gulv- og taklast) i dyp mocca (matt), og trenger hjelp til å finne riktig farge til taket. Malte taket i Blek Sand, men den ble for lys og for gul. Jeg tror jeg ønsker en mørkere farge enn Blek Sand men som er litt lysere enn dyp mocca, kanskje noe i nærheten av Marrakesh eller litt lysere..? Lite rom på kun 7 kvadrat. Vestvendt vindu, og dør, vindu og karmer er malt i dempet sort. Av interiør tenker jeg linfargede tekstiler, rustikk nattbord, kommode i mørk brunt, kurvpotter og planter. På forhånd takk for svar!❤️
Hei Hanne, hva med LADY 12076 Modern Beige eller LADY 12180 Present de er lysere enn LADY 1623 Marrakesh og de er lekre til LADY 2732 Dyp Mocca. Jeg ser også for meg at det kan bli dempet og sobert med en plommefarge som LADY 20142 Daydream eller LADY 20162 Mellow i taket, skikkelig hotell følelse ;-) En lys himmelblå som LADY 6167 Spring Breeze, LADY 6253 Sea Mist, LADY 5200 Dusky Blue eller LADY 4017 Pilasterblå er også lekkert til brunt :-)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
perfekt helmatt finish til slette tak
Markedets beste maling - til tre og panel