Kategorier:
- Stue
Lister/dører/vinduer : Hvit
Hei! Vi bor i en stor leilighet som er helt hvit. Ingen lister eller vinduskarmer. For å gjøre det litt lunere ønsker vi å male noen kontrastvegger. Begynner med stua, hvor vi tilbringer mest tid. Stua vår er nordvendt, og det er ikke så mye lys. Vi har en del grønne planter, og mer skal det bli. Ønsker en farge som passer med dette. De andre aktuelle (sove)rommene er hvite og sørvendte, også med lite lys. Er aktuelt med flere kontrastvegger. Om fargene kan passe fint sammen er det en bonus. Åpen for det meste! På forhånd takk!
Hei Vilde
Jeg vil foreslå LADY 2300 Jord på veggen bak din grønne sofa. Fin kontrastfarge i møte med grønnfargen på din sofa. På de andre veggen vil jeg foreslå du maler med LADY 12290 Antwerp Beige som er en lun beige tone som vil gi rommet mer lunhet. Ønsker du deg en kontrastvegg i TV stuen vil jeg foreslå du maler veggen bak din TV i LADY 12179 Embrace. Liker du bedre en mørk farge bak din TV vil jeg foreslå LADY 1434 Elegant. På soverommene er grønntonen LADY 8302 Laurbær og LADY 8469 Green Leaf supre.
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Hei og tusen takk for svar! Overraskende forslag med brun, men jeg varmer opp litt til ideen. Når du skriver «de andre veggene» mener du da at jordfargen ikke passer med den hvitfargen vi allerede har? Eller mener du at vi kan ta tre kontrastvegger i samme rom? Aller helst vil jeg kun male noen kontrastvegger for å gjøre leiligheten lunere. Vi skal ikke bo her så lenge, så jeg vil slippe å male hele leiligheten. Hva tenker du forresten om en skogsgrønn farge som kontrast? Har du noen forslag der? Setter veldig pris på all hjelpen!
Hei Vilde
Da du skrev at leiligheten oppleves lite lun vil da en litt mer dempet tone på de andre veggen gi et mer helhetlig lunt uttrykk. En mørkere kontrastfarge som jeg nevnte vil stå til ulike hvittoner, men da kontrasten blir større mot hvitt enn en dempet beige tone kan du opplev at de hvite veggene popper mer ut i rommet.
En mørkere grønnfarge som LADY 7613 Northern Mystic eller LADY 8494 Organic Green vil også stå fint til dine møbler og tar inn uteområdet på en fin måte ;)