Kategorier:
- Soverom
- Annet
Lister/dører/vinduer : Fargen bomull på lister/dører.
Hei Ønsker fargeforslag til tre soverom, primært samme farge på vegger og tak. Har tenkt i retning blått, men det må ikke bli for mørkt. Åpen for evt. andre farger også ( ikke beigetoner). Gang utenfor soverom skal males i fargen Space. Vi har bestemt oss for grunnfargen Space i kjøkken, stue, loftsstue, et bad og gang. Har blitt anbefalt å male takene i samme farge. Anbefaler dere det eller bør takene være hvite. (Nytt rekkehus) Gulvene skal være i eik, børstet, hvit matt lakk, herdet tre. Mvh Astrid
Hei Astrid, det er tre soverom og du nevner bare blått, betyr det at du vil ha tre ulike blå som er fine sammen eller samme blåfarge i alle rommene.
I første omgang vil jeg anbefale at du kikker på LADY 5530 Collected Blue det er en tøff blå med en litt grønn undertone. Vil du ha tre blå ton i ton anbefaler jeg LADY 6253 Sea Mist, LADY 6236 Darjeeling og LADY 6128 Athenian Blue. Om taket i gangen skal være hvitt i LADY 1453 Bomull eller samme farge som veggen er smak og behag, det jeg generelt kan si er at tak i samme farge som veggen trekker mindre oppmerksomhet mot seg enn et hvitt tak, altså du får et roligere inntrykk i gangen med vegg og tak i samme farge :-)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
perfekt helmatt finish til slette tak
vakker, matt og robust - til slette vegger
Takk for tips. Mvh Astrid