Kategorier:
- Stue
Lister/dører/vinduer : Bomull
Vi skal male stue på nytt, der har vi jotun lys antikkgrå. Kjøkkenet vårt som ligg i neste rom (med glassdør) er malt i jotun desert pink. Tilgrensende gang er malt i jotun tidløs. Tak, lister og karmer i jotun bomull. Eg har syns at jotun lys antikkgrå virker kjølig, og nesten litt blålig/grønlig. Samtidig er det en god match til fargen på kjøkkenet.. lurer på om du har forslag til alternativ til jotun lys antikkgrå som vi kan bruke i stua, som er litt lunere, fortsatt i lysgrå spekter! Har sett litt på Jotun washed linen, kan den passe? Eller vil den virke skitten mot dessert pink. Evt andre forslag?
Hei Sigrid, takk for bilder :) Jeg kan forstå at LADY 1391 Lys Antikkgrå kan vippe over i en grønn undertone da den ikke har rødt i seg. Du nevner LADY 10679 Washed Linen som er en anbefalt farge i møte med LADY 1024 Tidløs og LADY 1453 Bomull. Den har litt rødt i seg og vil stå fint til LADY 12120 Desert Pink på kjøkkenet. Tommel opp fra meg :) Jeg vil også be deg ta en titt på den mer gylne LADY 10678 Space eller LADY 12075 Soothing Beige som i mine øyne vil stå fint til ditt gylne gulv og dermed bli en god kandidat :)
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
vår vakreste maling - til slette vegger
Det stemmer, gulvparketten er ganske gyllen! Space kan vere aktuell.. Og vi har også en del gamle møbler i mørkebrun farge og mørkegrå velurgardiner, legger til ekstra bilder. Det kom kanskje ikkje så godt fram dei første bildene. På den ene veggen får vi inn ein høg svart rund peis, tenker kanskje kalkmaling i samme farge på brannmuren bak denne, kva tenker du om det? Vil feks Space og dei andre fargene kunne gå fint til møblementet?
Ka farge av dei alternativa trur du blir best?😅
Hei , det er det dessverre vanskelig å si her jeg sitter bak en PC skjerm. Farger må testes ut i ditt lysforhold. LADY 10678 Space vil i mine øyne slik jeg ser det bli super :)
Når du skal teste farger er det lurt male på store ark som kan flyttes rundt i rommet. Sett prøvene ned mot gulvet og inn mot lister slik at de blir minst mulig påvirket av fargen du allerede har i rommet. Husk alltid 2 strøk på en prøve for riktig dybde i fargen. :-)
Vi prøver ut space! Vi skal ha en ny høg svart vedovn inn i stua og skal male brannmuren bak, tenkte bruke en kalkmaling på denne. Finest med space også der, eller en mørkere?
Hei :) Det vil ikke bli feil med LADY 10678 Space da du vil få en nyanseforskjell med ulikt produkt i LADY Minerals. Du kan også ta en titt på den litt dypere LADY 12075 Soothing Beige som vil bli en god kandidat :)