Farger til kjøkkenfronter i S4000 N

Kategorier:

- Kjøkken

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit

På vårt kjøkken har vi Ascot på vegger og stein benkeplate med små grå felt/prikker i. Nå har vi kjøpt nye fronter i S4000 N og lurer på hvilken farge vi bør ha mellom benk og overskap? Har lurt på å male Antique Brass der, men er redd det blir så mye med fire forskjellige farger på fronter, benkeplate, vegger og mellom benk og overskap. Samtidig vil vi helst ikke at skapene skal få blåskjær. Har dere råd til oss?

2024-09-13 08:02:53

Fargerådgiver svarer:

Hei Heidi, kan vi få bilder av kjøkkenet slik at vi får et godt inntrykk av hele rommet da er det enklere å vurdere om 4 farger blir mye eller ikke. Er det eventuelt aktuelt å male alle veggene ?  Jeg skulle veldig gjerne også hatt bilde av benkeplaten tett på. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hører fra deg. :-)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen, Vi hadde egentlig tenkt å beholde Ascott på veggene. Kanskje tilogmed male med den mellom benk og overskap også. Men er usikker på om frontene vil gå mot blått da. På bildene jeg legger ved, skal vi altså beholde benkeplata i stein, men fjerne fliser over benken. (Det er skygger fra flisene som får benkeplata til å se rutete ut.) Vi har stål kjøleskap og komfyr. Hva vil du anbefale at vi gjør mellom benkeplate og overskapene? Vi skifter ut kjøkkenvifta med ei svart vifte med stålpyntelist på. Mvh Heidi 

15/09/2024 16:56:46

Fargerådgiver svarer:

Hei Heidi, takk for bilder :-) Myke opp med en varm tone over benken kan absolutt bli lekkert. Jeg ser at det er litt spetter i benkeplaten din, hvilke farger er det på spettene ? Kanskje det kan være fint å ta opp en av fargene fra benken.  LADY 2011 Antique Brass er absolutt ikke feil, men jeg ville også vurdert den noe mer dempede  LADY 20046 Savanna Sunset,  LADY 2771 Rustikk Terracottaden gulere  LADY 11175 Adventure eller den dypere plommetonen  LADY 20162 Mellow :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk