Farge stue og kjøkken

Kategorier:

- Stue

- Kjøkken

Hei! Skal male stue og kjøkken i rekkehuset vi nettopp har flyttet inn i. Her er alt grått. Åpen løsning, mye lys, skog ut alle vinduer. Kjøkken er Bodbyn Grå fra Ikea. Av relevante møbler har vi blå sofa, og en grønn lenestol i stua. Glad i sorte detaljer i interiør. Får lyse/hvite doble plisseer i alle vindu, skal ikke ha gardiner. Legger ved bilder. Ønsker et lunt og varmt, koselig hjem. Kommer ikke til å male etterhvert som trender endrer seg. Har sett på 1623 Marrakesh til stue. Har lyst å male veggene i spisestue/kjøkken i enten blå eller grønn. Har sett på og liker fargene 6352 Evening green, 7629 Antique green, 5504 coastal blue, 6379 cityscape og 4618 kveldshimmel. Ønsker råd mtp disse fargene eller andre farger, for å unngå at Bodbynkjøkkenet heller mot lilla i kominasjon med veggene. Gjerne kom med forslag om det er andre farger du tenker passer. Og hva tenker du om 1623 Marrakesh i stue? Er ikke så god på farger, men vet jeg vil ha det litt mer lunere enn hva de nåværende grå veggen gir meg. Mvh Line

2024-09-24 11:26:49

Fargerådgiver svarer:

Hei Line

Jeg vil så absolutt si at  LADY 1623 Marrakesh vil stå flott til både gulv, møbler og gråtonen på kjøkkenfrontene. 

I møte med  LADY 1623 Marrakesh og gråfargen på dine kjøkkenfronter vil jeg foreslå  LADY 4618 Kveldshimmel eller  LADY 4638 Byge ;)

 

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Flotte farger! Men er redd de blir litt for lik kjøkkenfrontene? Skal hente fargeprøver å teste. Mulig det er bare på telefonskjermen. tenker du at grønn bli helt feil?

24/09/2024 16:37:35

Fargerådgiver svarer:

Hei Line

Om du heller vil kombinere gråtonen din og  LADY 1623 Marrakesh med en grønntone vil jeg foreslå  LADY 7628 Treasure eller  LADY 7629 Antique Green ;)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun