Kategorier:
- Kjøkken
Lister/dører/vinduer : Bomull og hvit takmaling.
Hei, Jeg har nettopp malt oppholdsrommet i leiligheten min i hvitt, med en kontrastvegg i Minty Breeze på den veggen hvor kjøkkeninnredningen henger. Den er malt i en veldig aggressiv sort som jeg gjerne vil male om. Det er hvite fliser over vask og platetopp, benkeplata er grå og hvitevarer sølv.
Hei Henrik
Jeg hjelper deg gjerne, men det er fint hvis jeg får bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hører fra deg. :-)
Hei Line. Det er mye svart på møblene her, og jeg har planer om å bytte de gradvis ut til noe litt lysere. Litt vanskelig å få tatt bilder i dagslys for tiden, men kan ta noen til helga om de er for mørke. Jeg er nok litt konservativ når det kommer til farger, men er åpenbart villig til å utvide horisonten litt!
Hei Henrik
Jeg kan jo nevne at isolert sett med LADY 7163 Minty Breeze er LADY 6325 Balanse som en tone mørkere lekkert og LADY 7555 Soft Mint som en lysere tone super.
Du kan også se på de mer nøytrale tonene LADY 10679 Washed Linen, LADY 10678 Space, LADY 1931 Kokos, LADY 0394 Varmgrå eller LADY 1352 Form som fine toner i møte med LADY 7163 Minty Breeze.
Hvilken farge som vil bli best hos deg, om det er en av de eller en annen, avventer jeg med å mene noe om til du har tatt bilder av rommet, gulvet og møblene. Hører fra deg ;)
Så du fikk ikke de bildene jeg lastet opp?
Beklager, fortsatt ingen bilder. Hvis bildene er over 5MB ( pr bilde) blir de avvist, da må du redusere. Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF.
Det må jeg bare beklage. Nå burde det fungere.
Hei Henrik
Nå har jeg fått bildene ;) Har du sett på fargene jeg har nevnt som gode kandidater i møte med LADY 7163 Minty Breeze ? Jeg opplever gulvfargen på ditt kjøkken er mer rødlig enn gangen og da vil jeg holde en knapp på LADY 1931 Kokos eller den mørkere LADY 0394 Varmgrå av gråtonen nevnt sist. Ønsker du deg en lunere tone i møte med LADY 7163 Minty Breeze og hvite fliser vil jeg foreslå LADY 10341 Kalk eller LADY 12182 Gentle Whisper.
Tusen takk for innspill. Ser for meg at varmgrå kan bli veldig bra!