Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
Lister/dører/vinduer : bomull
Hei! Jeg driver å kikker på nytt kjøkken om dagen. Jeg har vært litt hos ulike forhandlere og landet på at jeg ønsker et beige kjøkken. Jeg heller både mot ikea sitt havstorp i fargen deres som heter sandbeige, og jeg har fått tegnet opp et kjøkken fra hth i fargen S4005-y50r sammen med hvite overskap i s0500-n. De sto veldig godt til gulvet som er et pergo laminat i north sea oak. Jeg har også vurdert et kjøkken i deres farge blek sand. Hvilke farger på vegg kan funke med disse? er det noen som funker med alle nå som jeg er i fasen med å bestemme meg? F.eks. kokos, kunne det gått med alle disse? Jeg er litt ivrig på å få malt stuen min også. Heller mot sand eller shooting beige. Ut i fra den infoen jeg har gitt på hvilke fronter jeg skal ha, og farger som kan funke på kjøkkenet med de frontene jeg har nevnt, vil man kunne finne farger som harmonerer mot kjøkkfronter og samtidig med stuen? Forresten så skal resten av kjøkkenet være listefritt, eller endre til klassisk hvit da det vil stå i stil med resten av kjøkken. Men kommer ikke til å endre på stuen inntil videre. Jeg legger ved bilde av planløsning. Det skiller stue og kjøkken med en "åpen løsning" i mellom, så derfor ønsker jeg det skal henge litt sammen.
Hei Beate, det er mye rødt i S4005-Y50R ( hos oss heter denne LADY 2201 Varm Lin) det betyr at LADY 12075 Soothing Beige og andre beige toner som matcher med LADY 12075 Soothing Beige kan virke litt "grønne" satt på spissen.
Sammen med kjøkkenfronter i LADY 1939 Sandbeige er LADY 1931 Kokos på kjøkkenet og LADY 12075 Soothing Beige i stuen lekkert. Velger du kjøkkenfronter i LADY 1016 Blek Sand vil også LADY 1931 Kokos fungere fint, men da ville jeg valgt enten LADY 1016 Blek Sand eller LADY 1939 Sandbeige i stuen.
Velger du kjøkkenfronter i LADY 2201 Varm Lin anbefaler jeg den i kombinasjon med LADY 1376 Frostrøyk eller LADY 10290 Soft Touch og LADY 12076 Modern Beige. Håper dette hjelper deg med å finne en god match til kjøkkenfronten du liker best :-)
Hei! Da ser det ut som jeg burde lande på kjøkkeninnredning før farge på stua da. Men dersom jeg velger varm lin, har du en litt lyser utgave av modern beige som kunne funka i stua. Syns soft touch virka litt for rosa.
Hei Beate, detaljer i LADY 1453 Bomull skaper litt trøbbel sammen med lysere toner som matcher LADY 2201 Varm Lin, men om dette vil plage deg eller ikke kan bare du svare på. LADY 2201 Varm Lin er lekker sammen med LADY 1376 Frostrøyk og LADY 12182 Gentle Whisper :-)
Hei! Jeg skjønner. Jeg så noen på sosiale medier som hadde veggfargen space sammen med den fronten, det virket som hun var fornøyd med det. Hva tror du om det?
Ellers var gentle whisper et fint alternativ!
Også ble jeg litt usikker på om du tenkte riktig her. For jeg tenker ingen av fargene på kjøkkenet trengs å ta hensyn til med hensyn til om de matcher bomull. Det er først i stua at jeg har bomull igjen, og den veggfargen jeg velger på kjøkkenveggen, ønsker jeg skal harmonere med veggfargen på stua.
Så f.eks ser jeg du anbefaler frostrøyk som fin til varm lin. Og når jeg trykker inn på frostrøyk, så er anbefalt farge igjen sand. Da kan jeg vel kjøre frostrøyk på kjøkkenveggene og sand i stua f.eks?
Hei Beate, LADY 1376 Frostrøyk er fin til både kjøkkenfrontene og LADY 1140 Sand så det er en god løsning. LADY 10678 Space kan bli fin men den kan også bli litt gulgrå i direkte kontakt med kjøkkenfrontene, dine lysforhold blir helt avgjørende :-)
Hei! Har nå vært hos kvik, og der har de en farge som heter arizona beige. Den har kode s3502-y50r. Hva tror du kunne på veggen bak de. F.eks. kunne frostrøyk passet der?
Hei Beate, Arizona Beige S3502-Y50R er fin sammen med LADY 1376 Frostrøyk. Disse kjøkkenfrontene er like rød ( 50%) som LADY 2201 Varm Lin S4005-Y50R, men Arizona Beige er mindre kulørt (02) så den blir gråere (kjøligere) enn LADY 2201 Varm Lin er som har (05) i kulørstyrke :-)
Hei! Da har jeg nok landet på kjøkkenfronter i samme farge som deres blek sand. Hva tror du blir fint på veggen sammen her, frostrøyk, kokos? Og jeg heller mot å male stuen i blek sand også? Hvis ikke du har noen andre forslag i den lyse beige farge kategorien. Men vil bomull gå overens med blek sand. Har lest noen plasser at det ikke er anbefalt, men har ikke syntes det har hatt så mye å si når de møtes. Ellers strever jeg litt med benkeplatevalget mitt. Sender ved et bilde av fronten og de to benkeplatene jeg vurderer. Fronten er til venstre øverst på bilde. Jeg forelska meg litt i en benkeplate helt i starten, og ser hth også har kombinert de sammen. Men de skurrer litt i mine øyne, så jeg er litt usikker. Kan legge ved bilde av hth sine kjøkken, som er den komboen. Jeg vurderer derfor en annen en, som er til venstre øverst på bilde. Hva tror du om det i stedet.
Hei, hvis det blir LADY 1016 Blek Sand på kjøkkenfronter holder jeg en knapp på vegger i LADY 1931 Kokos de er fine sammen og mot dine detaljer i LADY 1453 Bomull. Hvis du ønsker en lys beige stue er det lurt å jobbe videre med LADY 1016 Blek Sand i stuen, ønsker du litt mer dybde på veggene se på LADY 1939 Sandbeige eller LADY 1233 Mohair. På inspirasjonsbildene til HTH er benken lekker mot frontene men på bildet du har tatt ser frontene nesten litt grønne ut noe som trolig betyr at det er mye rødt i benken så dette må du vurdere hjemme hos deg i dine lysforhold. Basert på ditt bilde av de tre benkeplatene, holder jeg en knapp på den øverst til høyre :-)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.
vår vakreste maling - til slette vegger
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Jeg har vinglet litt fram og tilbake her, og tror kanskje jeg har lyst til å male stuen i space i stedet for blek sand. Den er jo ikke så langt i fra, men syns den er hakke lysere. Hva tror du om det? Nå vil jo ikke kjøkkenfrontene synes fra stua uansett, så derfor tenker jeg kanskje det går fint. Men da hvis jeg kjører på med kokos som veggfarge, så vil jo den synes litt. Hva tenker du om det?
Hei, LADY 10678 Space er fin i møte med LADY 1931 Kokos og som du slev sier så kommer jo ikke LADY 10678 Space i dirkete kontakt med LADY 1016 Blek Sand så tommel opp :-)
Hei igjen. Da fikk jeg endelig tatt mot til meg å få begynt på veggene på stua. Malte de i space. Men når jeg fikk den opp, syntes jeg den ene veggen spesielt fikk mye mer gulskjær i seg enn det jeg så for meg. Trodde det skulle vær ganske «bankers» i og med at jeg har sett den hos andre. Nå er den ene veggen veldig «åpen» uten noen ting som er hengt opp, så mulig det påvirker. Hva tror du? Hvilken retning skulle jeg fått for å få mindre gulskjær. Jeg har fargen sand på frontene på soveromsdørebe mine, som ikke er så langt i fra space, og de syns jeg har en veldig fin farge. Men dog, på et helt anna rom enn stua hvor det iommer inn en del dagslys. Skulle jeg gått for blek sand i stua da, selv om de er relativt like. Noen forslag til beigetoner som kanskje blir litt gråere enn space, men likevel iverater palletten inn på kjøkken med fronter i blek sand og frostryøk eller kokos i bakgrunn
Hei igjen, LADY 1016 Blek Sand er uten tvil et godt valg hvis du har den på kjøkkenfrontene dine og den er litt gråere enn LADY 10678 Space :-)
Hei! Jeg prøvemalte med blen sand her, og den ble kanskje litt mørkere enn jeg tror jeg har landet en magefølelse på siste tiden. Jeg har tenkt litt på om jeg skulle ha gått for kokos eller frostrøyk, som videreføring av veggfargen som blir på kjøkkenet. Hva tror du? Eller har du noen andre forslah, jeg kan fint gå lysere enn space her også.
Hei, både LADY 1376 Frostrøyk og LADY 1931 Kokos er lekre sammen med kjøkkenfronter i LADY 1016 Blek Sand i møte med detaljer i LADY 1453 Bomull er LADY 1931 Kokos min favoritt, men dette må vurderes i rommet mot gulv og benkeplate.
Hei! Det er stueveggen jeg snakker om nå. Tenker du kokos kunne fått samme guskjær som space inne hos meg, eller vil det gå bra?
Hei igjen, det du lurere på kan jeg ikke vurder uten bilder av rommet tatt i godt daglys :-)