Kategorier:
- Stue
Lister/dører/vinduer : Bomull
Hei. Ønsker tips på farge til vegg i stue der hvor vi skal ha dette store kråskapet (se bilde). Det er panel som skal males. Har sett litt på ulike rosafarger og gul antikk. Ønsker noe litt sprekt, ikke lys beige eller grå :-)
Hei Kristin
Jeg vil nevne LADY 1117 Peach Sky, LADY 10411 Shams eller LADY 12074 Peachy som fine toner. Litt mer klarer toner enn LADY 1303 Observe eller LADY 12125 Impression som roligere, mer dempede toner. Ønsker du en gultone vil jeg foreslå den mørkere LADY 10428 Masala i tillegg til LADY 1392 Gul Antikk som du nevner. Hvilken farge du nå skal velge må ses opp mot gulvet som er en så stor flate som bør være med i vurderingen. Samt fargen på din sofa og andre tekstiler.
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Jotun Kvist- og sperregrunning
Best sperrende effekt
Markedets beste maling - til tre og panel
Hei, takk for svar. Gulvet er laminat i eik imitasjon. Sofa har vi ikke, så det blir å velge farge på den ut i fra resten. Tror vi går for Peachy om det ikke blir helt feil med tanke på gulvet?
Hei Kristin
Jeg vil råde deg til å innhente Jotun fargelameller å legge opp mot gulvet slik at du ser om LADY 12074 Peachy er den du skal velge ;)