Kategorier:
- Gang
- Annet
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit
Hei. Vi skal pusse opp en gang på ett grendehus. Det er malt panel som er temmelig gammel. Hva må vi gjøre som forarbeid? Vi har malt tilstøtende rom i comfort Grey og ønsker å ha den fargen på veggen. Tak og dører skal males klassisk hvit. Det er også en trapp der . Ønsker råd om farge til den og. Og så lurer vi på om vi skulle malt gulvet. Tips om farge og glans på alt. Tusen hjertelig takk Sender før og etter bilde på tilstøtende rom Mvh Mona
Hei Mona
Ubehandlet panel vasker du med JOTUN Spesialvask Før Maling, grunner med Jotun Kvist- og sperregrunning og maler deretter med LADY Supreme Finish i ønsket glansgrad. Du bør benytte lik glans på dette rommet som det du nå har ferdigstilte. Trappetrinn kan være lurt å velge en matt glans som vil gi minst friksjon.
I møte med LADY 12078 Comfort Grey på veggene vil jeg foreslå LADY 1376 Frostrøyk som en helt lys tone på trappen. Ønsker du deg en mørkere tone på trapp enn vegg vil jeg foreslå LADY 12181 Soft Comfort , LADY 1145 Band Stone eller LADY 1434 Elegant.
Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Til store flater, vegg og tak
Jotun Kvist- og sperregrunning
Best sperrende effekt
Markedets beste maling - til tre og panel