Farge på stue

Kategorier:

- Stue

Hei! Vi skal male stue og ønsker tips til farge på veggene. Ønsker en lys farge, men er ellers ganske åpne. Vi har en skjenk i stua med fargekode NCS-kode S1515 - B20G. I tillegg har vi en cognac-farget skinnsofa og en reol som er i mørkt tre (valnøtt). Tidligere har vi hatt deco blue på veggene, som passet godt til disse møblene, men ønsker nå en lysere farge. Takknemlig for tips! Vh Kjersti

2024-10-08 09:26:25

Fargerådgiver svarer:

Hei Kjersti, jeg hjelper deg gjerne, men det er fint hvis jeg får bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg :-) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Takk! Vedlagt er noen bilder :)

08/10/2024 19:09:54

Fargerådgiver svarer:

Hei Kjersti, hos deg ser jeg for meg at pasteller blir lekkert. Hva med vegger i  LADY 6167 Spring Breeze og taket i  LADY 8124 Malmø. Taket er den femte veggen og det utgjør en stor forskjell fremfor hvitt tak. Disse fargene er lekre sammen med gyllent skinn og S1515-B20G :-)

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk