Kategorier:
- Barnerom
- Kontor
- Gang
Hei. Jeg vet ikke om denne tjenesten koster penger eller er gratis. Koster det penger ønsker jeg gjerne å vite det på forhånd før jeg får hjelp. Vi bygger på huset vår. Det skal bli 3 nye soverom (to av dem barnerom, et jenterom og et gutterom). Det tredje soverommet er vi litt usikker på om blir et barnerom eller tv stue. Det skal også bli et lite kontor i tilbygget. Så vil det bli en liten gang for å komme til kontoret og de tre soverommene. Vi skal ha sorte karmer rundt vinduene, uten lister rundt. Vi skal mest sannsynlig ha hvit tak. Jeg liker veldig godt fargen Soothing beige, men tenker at det fort kan bli kjedelig om jeg har den i hele tilbygget. Har lyst på en rosa farge på jenterommet, og en blå farge på gutterommet. Jeg ønsker helst farger som er behagelige og ikke skrikende/veldig mørke. Jeg ønsker gjerne at det er farger jeg kan ha i mange år og som jeg opplever som harmonisk og behagelig. Jeg vil nok gå for noe som er safe for å være sikker på at jeg vil trives med fargene. Ta gjerne kontakt hvis noe er uklart eller du har spørsmål😊 Tusen takk på forhånd.
Legger ved bilde av tilbygget.
Hei Therese, tjenesten er gratis :-) Hva med LADY 12075 Soothing Beige i gangen og på kontoret og LADY 12290 Antwerp Beige på TV stuen. Til barnerommene er LADY 2224 Indi Pink og LADY 4894 Ocean Air fine, de er i mine øyne ikke for mørke og farger man kan leve med en stund :-) Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vakker, matt og robust - til slette vegger
vakker, matt og god for inneklimaet - til slette vegger
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Tusen takk for hjelpen. Har du evt tips til en lillafarge og grønnfarge som også kan brukes på barnerommet som er fine og harmoniske og ikke skrikende? Glemte å informere, men vi skal ha helsparklet gipsvegger og lyst eikegulv, mest sannsynlig. Hvilken matthet eller blankhet bør vi velge som tåler litt? Ønsker f.eks å ha muligheten til å vaske veggen med en fuktig klut hvis det er flekker uten at malingen går av med det første. Vet at skalaen for matt/blank maling kan påvirker fargen. Mvh Therese
Hei Therese, ønsker du lilla og grønt på barnerommene kan du gjerne vurdere LADY 8302 Laurbær og LADY 20218 Healing Lavender. Dette er også farger man kan leve med en stund og de er fine sammen med LADY 12075 Soothing Beige og LADY 12290 Antwerp Beige. Til slett vegg anbefaler vi LADY Wonderwall eller LADY Pure Color hvis du vil ha helt matt vegg, begge kan vaskes. Føler du deg usikker vedrørende produktvalg kan du gjerne ta en prat med våre eksperter på maling. Teknisk Service treffer du her: https://www.jotun.com/no-no/decorative/contact-us eller på telefon 33 45 75 30. Du kan også lese mer om våre produkter til slett vegg her: https://www.jotun.com/no-no/decorative/interior/finn-riktig-maling/maling-til-slett-vegg
Tusen takk igjen for kjempe gode råd og tips😃 Ser veldig frem til å prøve disse fargene! Ønsker et siste råd for nå, og det er at vi lager en praktikant del i 1etg. Kom på en ting til jeg ønsker å spørre om fargeråd på. Vi skal lage en praktikant del i 1etg. Sender over plantegning. Kjøkken er ikke tegnet inn, men kjøkkenet kommer mest sannsynlig mellom soverom og badet. Det blir også sorte karmer rundt vinduene, og to av vinduene i sta skal gå helt ned til gulvet. Vinduet på soverommet blir 120x80. Ingen vindu på «bakveggen». Stua blir veldig lys, gang og kjøkken får ikke like mye lys. Det blir mest sannsynlig gipsvegger og lyst gulv, utenom i gangen, der kommer det til å bli en type grå flis. Det blir enten en person eller et par denne praktikant delen blir aktuell for. Tenker det hadde hvert fint med noen forskjellige farger i rommene, men ønsker også farger her som er varme, lune og hjemmekoselige og ikke farger som er veldig mørke eller skrikende.
Her er bilde av plantegning.
Hei Therese, hva med LADY 10678 Space i gang, stue/kjøkken og soverommet i LADY 1233 Mohair, LADY 8252 Green Harmony eller LADY 5503 Natural Blue. Dette er farger som mange trives med, disse fargene passer også godt til fargene vi har snakket om til resten av påbygget :-) Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vakker, matt og robust - til slette vegger
Hei. Jeg har tidligere spurt om fargeråd på flere rom i huset. Vet ikke om du kan se historikken med både tekst og bilder siden jeg skriver i samme «tråden». På det ene barnerommet ble jeg anbefalt fargen « Indi Pink» siden jeg ønsker en rosa farge. Som jeg skrev i teksten tidligere ønsker jeg helst farger som er behagelige og ikke skrikende/veldig mørke. Jeg ønsker gjerne en farge jeg kan ha i mange år, og som jeg opplever som harmonisk og behagelig. Datteren min ønsker seg veldig rosa rom, og lurer derfor på om dere har en rosa farge til å anbefale da jeg er usikker på om «Indi Pink» er rosa nok for henne. Tusen takk for hjelpen.
Hei, jeg kan forstå at LADY 2224 Indi Pink ikke er rosa nok, den ble valgt fordi du ønsket en dempet rosatone man kan leve lenge med ;-) Ta en titt på LADY 2782 Deco Pink den er litt mer rosa. Jeg må legge til at LADY 3115 Tryllestøv og LADY 3114 Roseblad trolig er det hun ønsker seg ;-)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vakker, matt og robust - til slette vegger
vakker, matt og god for inneklimaet - til slette vegger
Hei igjen. Jeg håper det er i orden at jeg spørr om litt mer hjelp. Jeg har nå prøvd flere av fargene du har anbefalt. Jeg er veldig usikker på fargene på barnerommet. Jeg har prøvd LADY 2224 Indi Pink og LADY 4894 Ocean Air, men usikker på om jeg er helt fornøyd. I lyset her hjemme synes jeg kanskje at den rosa minner meg om lakserosa, og den blå ble kanskje litt for babyblå. Kan være jeg som synes det er lettere å like mer nøytrale farger som LADY 12075 Soothing Beige og LADY 12290 Antwerp Beige som jeg er mye mer «trygg» på. Har veldig lyst på en en annen farge på barnerommene, for føler det fort kan bli kjedelig om jeg velger Soothing Beige og LADY 12290 Antwerp Beige på begge barnerommene. Har du evt noen andre tips på farger? Synes dette er vanskelig. Tusen takk for hjelpen på forhånd :)
Hei igjen :) Jeg vil bare legge til at jeg synes fargen linblå er veldig fin! Har brukt den på vårt soverommet der vi bodde tidligere. Jeg opplever fargen som litt for mørk til å brukes på et barnerom, og at den ikke vil flyte lite fint sammen med de andre fargene jeg ønsker å bruke (Soothing Beige og Antwerp Beige). Jeg synes også Sand er veldig fin, men hadde håpet på å kunne finne noe litt mer «barnevennlig» farge på barnerommene. Igjen, tusen takk :)
Hei, kan du sende meg bilder av barnerommene så blir det litt enklere å vurdere hva jeg ville valgt :-) Jeg er ening med deg i at barnerom gjerne kan få mer farger enn beige :-)
Hei. Sender over bilde av barnerommene. På plantegning er det soverom 3 og 4 som skal bli barnerom. Sender et bilde av hva som er utenfor vinduet. Soverommene står mer mot skyggesiden av huset, så vil få sollys litt senere på dagen. Har prøvd meg frem litt med flere prøver. Har prøvd Kveldshimmelen, Aroma og Soft skin. Liker dem, men litt usikker på Kveldshimmelen siden den er så mørk. Er også litt usikker på om Aroma vil bli for babyrosa når hele rommet får den fargen. Har også prøvd fargene Fabrikk og Myk, men liker dem absolutt ikke, synes dem ble alt for kalde.
Hei igjen, takk for bilder :-) Jeg skjønner at du synes det er utfordrende å vurdere farger så tidlig i prosessen. Før gulv er på plass og med ubehandlede gipsplater på veggene er det vanskelig å få et godt inntrykk av fargene. Hvis LADY 4618 Kveldshimmel oppleves for mørk og LADY 4894 Ocean Air er for lys (babyblå) anbefaler jeg en mellomting, hva med LADY 5503 Natural Blue. Du beskriver LADY 2224 Indi Pink som lakserosa og da regner jeg med at det betyr at du synes at den er litt for gul undertonene ? Jeg anbefaler da at du vurdere LADY 2845 Bevegelse den er litt kjøligere :-) LADY 2169 Aroma er litt mørkere med mer sorthet så og den oppleves litt kjøligere. Blått og rosa rom til barna vil stå lekkert mot de beige du planlegger for øvrige rom :-)
Det er viktig at du vurderer fargene sammen med prøver av gulvet og gjerne tekstiler og møbler du skal ha i rommene, da blir det enklere å få et riktig inntrykk av fargene :-)
Tusen takk for tips. Da skal jeg kjøpe fargeprøver på de to fargene også. Forstår jeg riktig at fargene LADY 5503 Natural Blue og LADY 2845 Bevegelse ikke blir for kalde? Etter å ha prøvd fargen Myk og Fabrikk vet jeg med den erfaringen at kalde farger ikke er aktuelt. Jeg maler på gipsplater som jeg har med meg rundt i huset for å se på fargene med ulikt lys, og mot gulvet vi mest sannsynlig skal bruke.
Hei igjen, det er viktig å vurdere mot riktig gulv. Blått er en kald farge, men LADY 5503 Natural Blue er mørkere og mer kulørt enn LADY 5081 Fabrikk så for meg blir det lunere. I og med at du beskrev LADY 2224 Indi Pink som lakserosa og at det ikke er noe du ønsker så anbefalte jeg LADY 2845 Bevegelse men den er kjøligere enn LADY 2224 Indi Pink men varmere enn LADY 2588 Myk.