Kategorier:
- Gang
- Annet
Lister/dører/vinduer : Hvit
Hei! Jeg skal male i kjelleren, totalt tre rom. To av rommene er tilstøtende hvor et av dem bare er gangen man kommer ned trappen og det andre rommet er gang med garderobeskap. Disse rommene ønsker jeg å male i samme farge. Det er ikke vinduer i disse rommene, men ok takhøyde. I dag er de malt hvite. Jeg ønsker en farge som er litt lun, litt koselig og litt fresh, kanskje i retning grønn/gul, men en varig farge man ikke vil bytte med det første. For å få bort litt «trist kjeller-følelse». Fra gangen med garderobeskap kommer man inn i kjellerstue på ca 20 kvm hvor det er godt med naturlig lys fra store vinduer. Ønsker en farge her som harmonerer med fargen i de to gangene, men trenger ikke være samme. Kjellerstuen brukes som gjesterom og oppholdsrom. Ønsker noe lunt, men også litt fresht. Kan være en beige variant.
Hei Linn, uten bilder er det vanskelig å si hva jeg ville valgt hos deg, men hva med LADY 8478 Pale Green i gangen og LADY 12075 Soothing Beige i kjellerstuen :-) Klikk deg inn på fargen, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vakker, matt og robust - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
Hei, det skjønner jeg! Skulle sende bilder, men glemte det. Men synes det er gode forslag. Jeg sender deg bilder likevel, si fra om du evt endrer mening da. Det rommet med vifte og stol er der det skal være garderobeskap. Og kjellerstuen er ganske rotete akkurat nå, men du får er visst inntrykk.
Hei Linn, takk for bilder. Grønt og beige blir lekkert i disse rommene. Til kjellerstuen kan du også vurdere LADY 12076 Modern Beige mot gulvet den er litt varmere enn LADY 12075 Soothing Beige og kanskje enda finere til gulvet :-)