Nye farger

Kategorier:

- Stue

- Barnerom

- Soverom

- Bad

- Kjøkken

- Kontor

- Gang

Lister/dører/vinduer : Bomull

Hei, Vi renoverer et hus fra 60-tallet. Vi har planer om å gipse alle vegger og tak, med listefritt mellom tak og vegg. Vi ønsker en helhetlig fargepalett som må passe til bomull (lister, sprosser, vinduer, dører) og håper du kan hjelpe oss med dette. Vi har sett på frostrøyk i stue/kjøkken/gang, det er grøntareal på utsiden av vinduene her. Ser det er nevnt at denne kan bli for rød, tror du det kan bli en utfordring? Gangdør er i RAL7012. Kjøkken er fra KVIK, fronter i S3502-Y50R (arizona beige) og eik, med beigefarget benkeplate (Marble Beige). Gulv er også eikefarget, se til venstre på bildet. Når det gjelder kontor, gjesterom og loftstue har vi sett på green harmony eller laurbær, evt. velge frostrøyk på noen av disse også. Hvilken farge ville du malt tak i? En del av rommene har veldig mye skråtak, vil dette ha påvirkning på fargevalg i tak? Forslag til barnerom natural blue eller coastal blue Hovedsoverom green leaf eller natural green Har lagt ved noen bilder av møbler vi har fra før, men disse må ikke være bestemmende for fargevalg.

2024-10-18 20:47:03

Fargerådgiver svarer:

Hei Sandra,  LADY 1376 Frostrøyk er veldig fin mot dine kjøkkenfronter og det er en fin basefarge til resten av fargene og materialvalgene du planlegger så tommel opp for den. Jeg ville valgt tak i  LADY 1376 Frostrøyk slik at det kun er vinduer og dører som er i  LADY 1453 Bomull. Hos noen kan  LADY 1376 Frostrøyk oppleves litt rød mot  LADY 1453 Bomull men velger du så lite  LADY 1453 Bomull som mulig tror jeg at  LADY 1376 Frostrøyk blir fin hos deg til materialvalgene du har tatt. De blå og grønne du har sett på er fine sammen så kun smak og behag hvor mørke vegger du ønsker, alle disse vil etter min mening fungere med  LADY 1376 Frostrøyk i taket, eventuelt kan du på soverommene vurdere tak og vegg i samme farge :-) 

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk