Kategorier:
- Stue
Lister/dører/vinduer : Jeg malte listene i samme farge som veggen, men tenker egt at det hadde passet å malt de i samme nøytral.
Hei, Tok tidligere kontakt for tips rundt fargevalg i leiligheten min, har nå gjennomført tipsene, men synes leiligheten ble "litt vel grønn og mørkt". Forsøkte å svare i tråden som sist, men fikk det ikke til. Takk for veldig god hjelp sist forresten :) ! Jeg fikk tips om Antique Green, som jeg gikk for og forsåvidt er fornøyd med, men jeg angrer til dels på at jeg malte den over hele stuen og gangen (se bilder). På soverommet gikk jeg for Byge fremfor Coastal Blue (som jeg ble tipset om) da jeg likte den mer mørkere. Det jeg ønsker hjelp med er en passende nøytral til Antique Green og Byge. En som er varmere i tonen fremfor kald. Jeg ser for meg å male den enten på langvegen + vindusveggen, eller tv-veggen + veggen. For å gjøre ting vanskeligere har jeg også lagt mosaikkflis på kjøkkenet og tapet i gangen som nøytralen må passe med...Gjerne se bilder, de er jo litt "voldsomme" :) (beklager rotet, er fremdeles i flytting/oppsuing) En del av inntrykket mitt til hvorfor det er "noe for grønt og mørkt" er også fordi møblene fremdeles ikke har kommet enda. På møblene har jeg gått for lysere toner i beige som for gardinene. Så møblene vil nok hjelpe på å dempe inntrykket av grønt, men jeg ønsker fremdeles å få tilbake litt "lysere toner". Leiligheten er jo liten, så tenker at det med en nøytral farge kan hjelpe til å lysne det opp. Har du forresten tips til hvilke vegger det vil være best å male nøytral for at det skal bli lysere? Jeg har bare ett vindu, og det er vestvendt så all lyset faller på langveggen. Mvh Erik
Hei, takk for bilder :) Da du oppfatter rommet litt for mørkt ser jeg for meg at veggen med dør og vindu vil bli fint å male i en lysere beige. Jeg ville også malt taket og døren i den samme fargen. Da jeg ikke kjenner til dine beige møbler setter jeg opp ulike toner så bli det opp til deg å vurdere disse til møbler og kjøkkenfliser :) Jeg vil be deg ta en titt på LADY 1931 Kokos, LADY 10678 Space og LADY 12075 Soothing Beige :)
Jeg vil også tro at du skal ha bilder opp på vegger som vil lysne uttrykket ;)
Klikk deg inn på fargen, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak
Supert tusen takk igjen !!