Farge peis

Kategorier:

- Stue

Lister/dører/vinduer : Bomull

Hei, Vi bygger nytt funkishius med god takhøgde. Vi skal ha èin peis som går til taket. Nordpeis Monaco, men takhøg. Veggene blir i fargen Space. Kan det vere fint å male peisen i èin grålig farge ? Og kva farge? Eller bør vi halde oss til kvit eller space på peis også. Taket er bomull, golvet er eik parkett. Mvh Helga 

2024-11-02 10:50:35

Fargerådgiver svarer:

Hei Helga :) Det er supert om du sender bilder av selve rommet samt link på valgt peis. Det vil da bli lettere å si min mening for hva jeg ville valgt hos deg. Bildene er det bare du og jeg som ser. Hører fra deg :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Det blir èin peis av dennne typen, som skal gå til taket. Litt vanskelig å få inntrykk av rommet. Det er store vindu i framkant av rommet. Peisen skal stå på veggen som er ca 2 m brei, og som det står èin blå stol ved på bildet.

15/11/2024 14:44:45

Fargerådgiver svarer:

Hei Helga

Med  LADY 10678 Space som hovedfarge i rommet vil  LADY 0394 Varmgrå eller den litt mørkere  LADY 1352 Form bli fin tone på peismuren. Om du vil ha en tone på peismuren som er lysere enn  LADY 10678 Space vil jeg foreslå  LADY 1024 Tidløs.

muren maler du med  LADY Pure Color. Lykke til og god helg ;)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk