Ny farge på stue

Kategorier:

- Stue

Lister/dører/vinduer : Bomull

Ønsker hjelp til valg av farge til stue. Har nå muskatnøtt. Den er avlang. Lang smal gang inn til stue er i fargen sand. Blir ganske grå hos oss. Soverommet rett ved er deco blue. Møbler er malt i dempet sort. Blir mye lys inn i stua pga mye vinduer og den er mot sør så muskatnøtt vi har nå veksler mye i fargen. Er ikke alltid like fin pga det. Sofaen er brun men ser grå ut på bildet. Tatt et bilde av stoffet på sofaen men er kanskje vanskelig å se

2024-11-07 10:05:11

Fargerådgiver svarer:

Hei Monica

 Jeg vil foreslå  LADY 1930 Lounge som er mer kulørt enn  LADY 1929 Muskatnøtt.   LADY 1930 Lounge er også litt mindre rødlig enn  LADY 1929 Muskatnøtt. Fin sammen med  LADY 1140 Sand om du skal beholde den. Du kan også velge deg en mer rødlig farge som  LADY 20120 Organic Red eller den mer gylne  LADY 11175 Adventure. De vil også bli fine til ditt stoff, gulvfargen og  LADY 1140 Sand ;)

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Takk for fint svar. Det er nesten den vi har brukt i kjellerstue og synes den er veldig fin. Har bestemt at gangen også skal males. Sand er en fin farge men den blir veldig grå hos oss. Blir det finest å male gang i samme farge som stue eller to forskjellige? Da blir Lounge kanskje litt mørk. Så på Impression men vet ikke helt. Er jo et hav av beige/greier farger. Er åpen for tips til alle mulige farger egentlig. Fikk tips om å male kun listene rundt vindu/dører/gulv i samme farge som vegg og la karm/vindu være hvit. Er 8 døråpninger i gangen. Litt usikker der å.

11/11/2024 06:27:15

Fargerådgiver svarer:

Hei Monica

Jeg ser du har både varm og kald farge i ditt sofastoff. Jeg vil da driste meg til å foreslå  LADY 5503 Natural Blue i gangen. Blått er en farge som er lekkert til varme gulv ;)

Liker du at det er en mer glidende overgang mellom stue og gang vil du få det med å velge deg enten lik farge på begge soner, eller ton-i-ton. Med  LADY 1930 Lounge som hovedfargen vil da  LADY 1519 Vanilje eller  LADY 1303 Observe bli fint ;)

 LADY 12125 Impression er fin til  LADY 1930 Lounge, men jeg tror kanskje du vil oppleve den vipper litt for grålig/dempet for deg.


Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei igjen! Lady 1930 Lounge ser ut som en fin farge men har ikke sett fargeprøve på den. Fant en som heter Rural. Er den veldig ulik Lounge?

18/11/2024 19:53:49

Fargerådgiver svarer:

Hei Monica

 LADY 12085 Rural og  LADY 1930 Lounge er veldig like når vi nå snakker om NCS fargekode. Lounge er en prosent mer kulørt :)

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun