Kategorier:
- Soverom
Lister/dører/vinduer : Bomull
Hei. Jeg har tidligere spurt dere om farge på soverom og det ble anbefalt coastal blue. Vi har sand i tilstøtende gang, og ellers green harmony og organic red. Har nå landa på coastal blue på soverommet vårt. Nå er jeg på utkikk etter en fin farge til taket, gjerne en mørkere blå som passer til Coastal blue. (Legger ikke ved bilder da rommet er i byggefase) Noen tips?
Hei Synne, ønsker du et mørkere tak se på LADY 5180 Oslo som er rålekker ton i ton med LADY 5504 Coastal Blue. LADY 5180 Oslo kan ikke blandes i LADY Perfection så da anbefaler vi LADY Pure Color i taket eller LADY Supreme Finish hvis du har paneltak :-)
Klikk deg inn på fargen, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
vår vakreste maling - til slette vegger
Markedets beste maling - til tre og panel
Den skal jeg absolutt se på. Jeg har også vært innom st pauls blue da jeg synes den er veldig fin. Vil den også stå til oslo? Og sand, for så vidt?
Hei Synne, både LADY 5030 St. Pauls Blue og LADY 5504 Coastal Blue er lekre sammen med LADY 5180 Oslo, min favoritt er LADY 5504 Coastal Blue, alle er fine sammen med LADY 1140 Sand.
Takk for svar. Har mala ett strøk nå, men innser at jeg ikke trives med det mørkeblå. Jeg er nå over i det grønne. Hvilken farge vil kunne passe til vegger og tak på soverommet? (Ikke mørkere enn 50 i svarthet) Er innom tanken om blått tak, men usikker. (Har som nevnt sand, organic red, green harmony og marrakesch ellers i huset. Er et eldre hus, så alt er på egne rom. Ingen åpne løsninger) Setter stor pris på hjelpen deres!
Hei Synne, sammen med LADY 1140 Sand, LADY 1623 Marrakesh, LADY 20120 Organic Red og LADY 8252 Green Harmony er LADY 8469 Green Leaf lekker. Jeg synes også at den grønnere LADY 8575 Natural Green er lekker, den er litt mørkere enn det du ønsker deg, men den er også klarere/mer kulørt så kanskje du allikevel kan trives med den :-) Gulgrønne toner som LADY 0288 Mexico eller LADY 8625 Khaki Yellow er også tøffe synes jeg. Ønsker du min mening om blått tak må jeg be om bilder :-)
Klikk deg inn på fargen, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Vi er nå tilbake på blå. Her er bilde hvor rommet er malt i st pauls blue, synes kanskje det ble litt vel mørkt, og «lilla». Coastal blue ble for blåblå. Har et prøveområde med blåis, som vises med lysere malt område. Jeg tror den passer med de andre fargene. Sett at vi går for den, hva kan passe til taket? Kan være en kontrastfarge også, men da gjerne lysere. Usikker på hva jeg ser etter. Har også vært innom iron blue og 5010-b10g (Merk at gulvet på soverommet er noe annerledes enn på gangen. Usikker på om vi får bytta det da gulvet er ute av produksjon)
Hei Synne, LADY 5030 St. Pauls Blue er blå med litt grønn undertone så den skal i teorien ikke bli lilla, men hvordan man opplever varger er selvfølgelig ulikt. LADY 5044 Blåis er også fin sammen med fargene du har. Lysere blått tak i LADY 5200 Dusky Blue er lekkert sammen med LADY 5044 Blåis :-)