Kategorier:
- Gang
Hei, Har en gang som i dag er i en hvitfarge, som ikke er så særlig pen. Ser skitten ut flere plasser, og det er også hvitt gulv i gangen, som jeg i utgangspunktet ikke liker, men må leve med ei stund. Det er panelvegger i gangen. I ytterste vindfang har vi i dag fargen muskatnøtt, og dette her blir tilstøtende rom, som også går lengre innover, mot en avlang gang. Det er også noe lavt under taket. Det jeg lurer på er om du har tips til en farge, som er ganske lys (men ikke hvit), som passer til muskatnøtt? Har forsøkt både sand og space, men synes begge de blir for mørke. Har ei trapp der også som jeg kunne tenkt meg å male, og tar gjerne imot fargetips der også! Oppovertrappa er det noe hvitt (brystningspanel), og resten er muskatnøtt der også. Vet ikke fargekode på alt, men gulvet er hvitt, uten varme toner.
Hei Stine :) Da LADY 1140 Sand og LADY 10678 Space blir for mørke vil jeg be deg ta en titt på LADY 1376 Frostrøyk som vil stå fint til LADY 1929 Muskatnøtt. Denne må testes i møte med ditt hvite gulv da jeg ikke kjenner til hvilken hvittone dette er. Hva om du maler trappen i LADY 1140 Sand, den står fint til både LADY 1929 Muskatnøtt og LADY 1376 Frostrøyk :)
Klikk deg inn på fargen, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel