Kategorier:
- Annet
Lister/dører/vinduer : Dempet Sort
Hei Vi skal bygge hytte på fjellet. Det blir en sokkelhytte med mye vinduer, spesielt i front. Vi ønsker at hytta skal være mørk i fargen, en farge som er lun og tett opp mot svart, men ikke helt svart. Jeg ser for meg litt grålig. Vi har svart shingel på taket og dempet sorte utgangsdører og vinduer. Det blir glassveranda i front og grå naturstein rundt inngangsparti. Vi har sett litt på fargen sotgrå, funkissort og lavgrå. Hva tror du passer best? Vi ønsker ikke at den fremstår altfor sort heller, selv om den skal være mørk:) Håper på svar.
Hei Anita :) Vi hjelper deg gjerne, men vi trenger bilder, slik at vi får et inntrykk av hytta, farge på natursteinen og omgivelser. Bildene blir ikke synlige for andre enn deg og meg. Hører fra deg :)
Hei Vedlagt utvendige tegninger av hytta, samt bilder av tomta pluss inngangsparti av en annen hytte som viser natursteinen som vi også skal ha tilsvarende på hytta vår. Taket blir med sort shingel og dempet sorte utvendige dører. Gleder meg til svar fra deg:)
Hei, vi har dessverre ikke mottatt bilder. Vil du gjøre ett nytt forsøk?
Det er dessverre ikke mulig å laste opp PDF-filer. Vi støtter JPG, JPEG, PNG og GIF. Bildet kan ikke være over 5 MB. Hører fra deg :)
Hei Jeg har bare pdf filer. Er det en mail jeg kan sende til? Jeg er litt usikker på hvordan jeg kan gjøre om fil formatet.
Hei Anita, bilder må legges inn her på bloggen. Vi får flere hundre henvendelser i uken og må derfor ha alt samlet her på bloggen :-)
Det skjønner jeg. Nå fikk jeg litt hjelp. Her er bildene:) Hytta på bildet er nabohytta, og ei hytte som har tilsvarende naturstein på inngangsparti.
Hei Anita, takk for tegninger og bilde. Natursteinene dere skal ha har jeg ikke bilder av, men alle fargene vi snakker om vil stå godt til naturstein og vinduer/dør i JOTUN 9938 Dempet Sort etter min mening. Du nevner TREBITT 0651 Lavgrå den tror jeg blir for lys og for grå basert på det jeg tror du ønsker deg. Min favoritt av de du har sett på og det jeg tror du ønsker deg er TREBITT 0683 Sotgrå, den er varmere/sortere og mer tradisjonell enn TREBITT 90033 Funkissort. Et alternativ du kan vurdere er TREBITT 0675 Seterbrun den er mørk, nesten sort og litt varmere enn TREBITT 0683 Sotgrå :-) Klikk deg inn på fargelinken der kan du lese mer om fargetonene. Jotuns farger er spesialtilpasset Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem.
TREBITT Oljebeis - beskytter og bevarer treets vakre og naturlige utseende
Takk for godt svar. Kan jeg spørre om en liten ting til? Er sotgrå sortere enn funkissort eller vil den fremstå brunaktig? Eller gråaktig?
Hei Anita, TREBITT 90033 Funkissort er gråere/litt kjøligere enn TREBITT 0683 Sotgrå. Jeg vil beskrive TREBITT 0683 Sotgrå som dempet sort, gråligere og noe mildere enn helt sort, ikke brun :-)