Kategorier:
- Soverom
Lister/dører/vinduer : Tror lister og vindu er klassisk hvis, taket modern beige
Soverom er malt i modern beige, både vegger og tak. Ble aldri fornøyd, og fargen med dette panelet (bred perle) gir meg liksom ingenting. Ønsker et lunere og harmonisk uttrykk, uten at det blir for «hyttete». Er glad i den nordiske stilen, så vil gjerne at soverommet bærer preg av den. Har prøvd forskjellige grønnfarger, men har ikke fått det til å stemme helt, så har på ingen måte landet på det. Skapdørene er malt i en mørkere blåfarge, med lakket ramme i svart, og jeg er absolutt åpen for å male disse også. Gulvet er klassisk, gulnet eikeparkett. Dessverre er det ikke aktuelt å gjøre noe med det på nåværende tidspunkt. Synes dette er vanskelig, spesielt med tanke på panelet.
Hei Benedicte :) jeg kjenner ikke til hvilke grønntoner du har testet men jeg vil holde en knapp på gylne grønntoner i møte med ditt gulv. Ta en titt på LADY 8302 Laurbær, LADY 8252 Green Harmony og LADY 8469 Green Leaf som i mine øyne vil bli gode kandidater. Disse kan du gjerne kombinere sammen :)
Jeg vil også be deg ta en titt på LADY 5530 Collected Blue hvor du kan kombinere med den dypere LADY 5490 Serene Blue på skapdører :) Alle står fint til LADY 10678 Space som du har i gangen.
Klikk deg inn på fargen, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel
Hei, og takk for svar. Laurbær er faktisk den fargen som er prøvd til høyre for sengen. Om jeg går for den, har du da tips til hva jeg kan gjøre med taket og skapdørene? Synes det kanskje blir litt mye med samme grønnfarge i taket? Og om jeg velger Collected Blue. Hva anbefaler du da for taket? Er det pure matt eller silkematt som er best på panel? Vennlig hilsen Benedicte
Hei :) Om du velger LADY 8302 Laurbær på vegger kan du ta en titt på den lysere LADY 8281 Pale Linden til taket, men det vil heller ikke bli feil med de tidligere nevnte grønntonene.
Om du velger LADY 5530 Collected Blue ser jeg for meg at LADY 7555 Soft Mint kan gi en lekker kontrast i tak.
Jeg vil også nevne at det ikke vil bli feil å gjenta LADY 10678 Space til taket til både LADY 8302 Laurbær og LADY 5530 Collected Blue, du vil da få en rød tråd fra gangen :)
Mattere maling gir mindre gjenskinn og man får et lunere, mykere uttrykk. Matt maling demper også ujevnheter bedre enn blankere maling – og er derfor takknemlig å bruke for å komme litt enklere frem til et vakkert sluttresultat. Dette er et godt tips å merke seg, spesielt om du skal male en panelvegg som har noen ujevnheter :)