Farge til vegg på stue og over trapp

Kategorier:

- Stue

- Kjøkken

- Annet

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit

Hei. Skal ha en ny farge på tidligere grå vegger i stue. En av veggene er malt med S4050-R50B som jeg ønsker å beholde . Ser etter en lun el nøytral hvitfarge eller noe annet som er veldig lyst men ikke grå. Har prøvd lindeved som ble seende for grå ut . Gangen er malt i Lemonade. Kjøkkenet er klassisk hvit men ønsker en lys grønnfarge på det. Hvilken grønnfarge kan passe ?

2024-11-11 15:55:23

Fargerådgiver svarer:

Hei Silje :) Jeg undrer på NCS fargekode på Lemonade. Jeg får flere treff på denne men alle er fra ulike leverandører og ingen er våre. Fargen du har testet i Lindeved får jeg ingen treff på. Hvilken NCS er det på kjøkkenfronter? Hører fra deg :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Hei. Jeg har skrevet feil farge . Det er Blekvier jeg har testet . Jeg har ikke fargekode på kjøkkenfrontene men har tatt et bilde sammen med fargelapper av bomull og klassisk hvit . Det viser seg at listene er klassisk hvit men vinduskarmen og dørene tror jeg er bomull . Trappen er klassisk hvit . Er det da bedre å male listene også i bomull ? Fargekoden på Lemonade er 8349/S0520-G9

12/11/2024 12:18:20

Fargerådgiver svarer:

Hei, takk for svar :) Med den lyse S0520-G90Y ser jeg for meg at den lyse  LADY 8596 Sunny Green på kjøkken harmonere nydelig til i paletten:) 

Med vegger i stuen i S4050-R50B vil jeg be deg ta en titt på  LADY 0486 Silke da denne har en del rødt i seg og som da vil harmonere til ditt gylne gulv og til den dype lillatonen :) 

Etter det jeg kan se på bildet av kjøkkenfront vil jeg holde en knapp på  LADY 1453 Bomull som hvittone :) 

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Lykke til :) 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Tusen takk . Mener du at det er best å bruke bomull på alle listene ? Selv om de er klassiske hvite i gangen og trappen er klassisk hvit? Silje

12/11/2024 14:44:24

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Jeg forstod det slik at kjøkkenfrontene var tilnærmet lik  LADY 1453 Bomull , derfor ble den samme hvittonen anbefalt :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Ok . Blir det ok seende ut om jeg beholder klassisk hvit på listene i gangen og trapp men bruker bomull på listene i stue og kjøkken . Eller anbefaler du noe annet ? Gang og kjøkken er ikke nære hverandre de har trapp og stue mellom .

12/11/2024 15:26:15

Fargerådgiver svarer:

Hei :) Da det er adskilte rom kan du fint ha  LADY 9918 Klassisk Hvit i gang og  LADY 1453 Bomull ha  LADY 1453 Bomull på kjøkken og stue da de ikke vil være i direkte kontakt med hverandre :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Kommentar

Ok ! Tusen takk :)

12/11/2024 15:30:39