Ny farge på spisestue

Kategorier:

- Stue

Lister/dører/vinduer : Bommullshvit

Hei! Jeg har lyst å male spisestuebordet og skjenken i en annen farge enn hvit (bommulshvit?). I stuen har vi malt med RUSTIKK TERRACOTTA 2771, og pale terracotta (ikke jotun sin rosa, men en hvitfarge fra Flugger jeg kjøpte for veldig mange år siden). Jeg har lyst på en litt varmere atmosfære, for den hvite fargen på bordet og skjenken gjør at det føles litt kaldt, selv med rustikk terracotta på veggene. Legger ved et bilde av stua i motsatt retning, for jeg fant ikke noe bilde mot spisestua her jeg er nå. Men det er de samme fargene.

2024-11-11 18:38:57

Fargerådgiver svarer:

Hei Sunniva. Takk for bilde av ett rålekkert kunstverk på veggen :) 

Med  LADY 2771 Rustikk Terracotta på vegger ser jeg for meg at  LADY 2024 Senses,  LADY 12076 Modern Beige eller  LADY 1140 Sand vil bli gode kandidater. Da jeg ikke kjenner til  pale terracotta fra Flugger må du vurdere de nevnte fargene i møre med denne i ditt lysforhold :) 

Klikk deg inn på fargen, der kan du lese mer om fargetonene, se større bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter. Lykke til :) 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk

Kommentar

Tusen takk!

12/11/2024 11:01:57