Fargeråd til stue/kjøkken og gang

Kategorier:

- Stue

- Gang

Skal flytte til en halvpart av tomannsbolig og ønsker fargeråd til stue/kjøkken og gang. Deler av stue og og kjøkken er malt i varmgrå. Den ene veggen i stuen har mdf panelplater som er hvite. Jeg liker den varmgrå og ønsker og beholde den, men ønsker jeg å male den hvite.Gulvet er siberian oak fra pergo. Jeg har bestilt sofa med et melert grått stoff som går både mot kalde og varme farger. Jeg ønsker en varm og lun stue, men ikke for mørk. Jeg er glad i rolige farger mot grå, begie, gregie og grønne toner. Hva passer til den varmgrå veggen? Kan det være et alternativ å male hele stuen i varmgrå, eller er det en farge som er litt mye? I den ene gangen er det en grønntone som jeg synes skjærer mot gulvflisene. Hva kan passe til dette gulvet? Fargen på gangen innenfor ønsker jeg også og beholde da denne henger sammen med og møter den varmgrå i trappegangen. Jeg vet ikke hvilken farge dette er. Legger ved noen bilder.

2024-11-17 17:24:43

Fargerådgiver svarer:

Hei Rigmor

Om  LADY 0394 Varmgrå er fin til ditt sofastoff vil en farge på alle veggene gi mest ro.

Om du vil ha en tone lysere vil jeg foreslå du viderefører fargen fra gangen.

 Om fargen i gangen er fin til  LADY 12075 Soothing Beige er  LADY 12075 Soothing Beige fin til  LADY 0394 Varmgrå ;)

 Hva med å velge en varmere tone i gangen nede i møte med de mørke kjølige flisene. Her vil jeg foreslå  LADY 12085 Rural eller  LADY 11175 Adventure.

 

Klikk deg inn på fargelinken, der kan du lese mer om fargene, se bilder og finne mer inspirasjon. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk