Totaloppussing

Kategorier:

- Stue

- Kjøkken

Hei! Vi skal starte oppussing av stue, kjøkken og bad i januar. Totalt størrelse på stue/kjøkken er ca 65 kvm, med åpen løsning. Mye store vinduer med mye gjennomlys. Gulvet blir tregulv (Bjelin herdet eik i fargen powder white). Vi har tenkt på Treasure på stuedelen, og Senses på en liten vegg på kjøkkenområdet. (Veggen med blått/gult kunstbilde på skisse over nytt kjøkken) Kjøkkeninnredning i lys ask. (Se vedlagte bilder - skisse over nytt kjøkken) Det vi lurer på er hvilken takfarge som kan være egnet? Vi ønsker en lun følelse siden stue/kjøkken er såpass stor og åpen med mye vindusflater. Vi har litt teakmøbler samt spisestue i eik med brune skinnstoler. Opprinnelig stue har pr nå minty breeze på veggene og tak i en hvit farge. Har noen store fargerike kunstbilder på veggene (se bilder) Mye grønnplanter. Det blir listefritt på ny stue/kjøkken. Mangler skissetegning på de nye rommene pr nå.

2024-12-16 21:43:03

Fargerådgiver svarer:

Hei

 Jeg vil foreslå  LADY 1376 Frostrøyk som en fin tone i taket sammen med  LADY 7628 Treasure og  LADY 2024 Senses. Er den litt for lite lun vil da  LADY 1931 Kokos eller  LADY 10678 Space gi et lunere utrykk.  LADY 12075 Soothing Beige vil også bli fin til  LADY 2024 Senses og  LADY 7628 Treasure, men her må du vurdere hvor mørkt du vil gå ;)

 

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller. 

De vakre, matte veggene som gir et mykere og lunere interiør, får du ved å velge LADY Pure Color supermatt. Matte vegger gir deg et eksklusivt preg og et diskret bakteppe for annet interiør.

Ønsker du en vegg som er robust, flekkavvisende og ekstra vaskbar, anbefaler vi LADY Wonderwall, som er spesielt bruksvennlig for kjøkken og entre/gang.
LADY Balance gir deg matte vakre vegger, og er god for inneklima.

Detaljer i treverk som lister, vindu, dør, karmer panelvegg/tak og møbler males med LADY Supreme Finish. Den får du i glansgradene pure matt, silkematt, halvblank og superblank.
Slette tak og taklister maler du med LADY Perfection, som er en helmatt takmaling med stort fargeutvalg.

Det er viktig at fargene blir testet hjemme hos deg, med dine lysforhold, gulv og møbler.

Husk at alle våre farger er spesialtilpasset Jotuns produkter. Fargene utvikles med unike resepter, spesielt tilpasset Jotuns malinger og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet, kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. 
 

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk