Farge på hus og ny trapp

Kategorier:

- Annet

Hei Har dere noen som kan hjelpe meg på vei med fargevalg på mitt hus på Hvaler? Huset ligger i nærheten av vann, men også grønt gress og skog. Husene i området er i hovedsak hvite. Mitt også er hvit med et rødt aneks. Huset er fra 1935 ca. Når fargevalg på huset er tatt så må vi også finne et fargevalg på nybygd terasse med trapp (impregnert terrasse). (Se bilder). Jeg er litt inne på farge lyst gult på huset, men er åpen for flere fargevalg. Har dere noen forslag ? Et alternativ er 0150/0708-Y15R... Fint med tips om alternative vindusrammefarge til alternativene. Ps det ene bilde mot sjøen er tatt fra huset

2024-12-18 10:23:13

Fargerådgiver svarer:

Hei

Ser nå du har tre dialoger. Jeg har svart på en som det var kun et bildet på. Jeg ser her at det er tre bilder på denne dialogen så da er det fint om du kan ta oppfølgingsspørsmålene på denne. Vi kan kun svare på fargebloggen. Ikke på mail eller telefon.

Om du nå vil ha en helt lys gultone vil 0150 Lys gul bli fin å sette sammen med  JOTUN 10293 Lys Hamp eller  JOTUN 12136 Gentle Yellow på omrammingen og andre detaljer.  LADY 1624 Letthet som hvittonen på både vindu og grunnmur. Fint å få en liten kontrast på disse flaten slik at den helt lyse gule kommer til sin rett. Med disse lyse tonen vil du få en fin overgang til  TREBITT 9072 Naturgrå på terrassen.

 

Klikk deg inn på fargelinken for å lese mer om fargen. Der finner du også anbefalte fargekombinasjoner til detaljer, mur og terrasse.


Maler du huset med DRYGOLIN Nordic Extreme, vår beste maling med unik Extreme-teknologi, får huset en selvrensende maling med overlegen beskyttelse og ekstrem farge- og glansholdbarhet.

DRYGOLIN Nordic Extreme får du også i Supermatt. Denne har et vakkert, supermatt utseende og den samme unike Extreme-teknologien som sikrer overlegen beskyttelse og suveren fargeholdbarhet.

Nyheten DRYGOLIN Power Clean gir et langvarig, nymalt utseende med sin unike selvrensende teknologi. Malingen er spesielt effektiv mot svertesopp og gir minimalt skittopptak. Med DRYGOLIN Power Clean får huset ditt et langvarig nymalt utseende.

Vindu, dør og detaljer maler du med DRYGOLIN Nordic Extreme Vindu og Dør. Dette er vår suverent beste til detaljer, vinduer og dører, og gir overlegen beskyttelse og ekstrem farge- og glansholdbarhet.

Mur maler du med JOTUN DryTech Murmaling, og til terrassen beiser du med TREBITT Terrassebeis eller TREBITT Oljebeis Terrasse.

Jotuns farger er utviklet spesielt for Jotuns malinger og produkter. Alle våre farger har en unik fargeresept for at ferdigblandet farge skal være korrekt. Jotun garanterer derfor kun riktig fargegjengivelse ved bruk av Jotuns produkter.

Lykke til med dine uteprosjekter!




Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk