Kategorier:
- Stue
- Barnerom
Kjøpt nytt hus og trenger farge råd til to soverom til gutter på 10 og 13 år . De ligger ved siden av hverandre og råd om farge til loftstua. Bør jeg male rommene i lik farge eller ikke? Bør jeg male taket i samme farge eller ikke?Det ene soverommet har bare ett vindu og det er det du ser på bilde. Det andre har 4 vinduer Liker at det er litt spennende og ikke så kjedelig. De to nederste bildene er loftstua og bilde til høyre viser hvor de to soverommene har dør utifra.Farger jeg er glad i er blandt annet st pauls blue og Marrakesh.I gamle huset har jeg brukt disse på stua og kjøkken ( st pauls blue) og Marrakesh i gangen.Gulv og lister skal byttes ut.
Hei
Om dine gutter vil ha lik farge er det ikke noe i veien for å male soverommene i en og samme farge. Med lik farge på soverommene vil da en annen farge i loftstuen som er i mellom gi en fin flyt.
Jeg har ikke mottatt de tre bildene du referer til, men med bakgrunn i fargen på gulvet og fargene du liker vil jeg jeg så absolutt si at LADY 5030 St. Pauls Blue vil bli fin i møte med gulvet. Jeg vil foreslå den lysere LADY 5249 Linblå på loftstuen som er en tone lysere enn LADY 5030 St. Pauls Blue og lekre sammen.
Om bildene av gulvet ditt er riktig fremstilt tror jeg LADY 1623 Marrakesh kan vippe litt mer grålig, men behøver ikke bli feil. Om den gjør det og du ikke vil ha en så dempet tone vil jeg foreslå LADY 12125 Impression i stede for, sammen med LADY 5030 St. Pauls Blue på rommene. Eller LADY 5030 St. Pauls Blue og LADY 5249 Linblå om de vil ha ulike blåfarger ;)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller.
Markedets beste maling - til tre og panel
perfekt helmatt finish til slette tak