Kategorier:
- Soverom
- Kontor
Dette er ei loftstue som skal brukes som kontor og gjesterom. Her er skrå vegger takvindu og 3 vindu i front. Rommet er ca 24 kvadrat. Alt skal males. Det er todelt med panel på kneveggene og tapet over. Ein meter brett tak. Me har valgt FORM som farge på panelet. Kansje den er litt mørk. Kan det passe med WASHED LIMDEN på tapetet, og kva farge passer på lister og dør. Treng også ein kontrastfarge til benkeplate og bokhylle. Håper dåke kan komme med tips. På førehand tusen takk.
Hei, jeg hjelper deg gjerne, men det er fint hvis jeg får bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hvis du kan si noen ord om farger du liker eller ikke liker, er det supert. Hører fra deg. :-)
Hei igjen og takk for svar. Måtte vente på dagslys før eg kunne svare. Sender med nokon bilder. Her er det ingen ting anna enn gulvet å ta hensyn til,og no har me jo mala med FORM, så da blir det mest ut fra den, tenkte på WASHED LINDEN på skrå vegger og tak for at det ikkje skal bli for mørkt. Dør og vinduslister treng også eit nytt strøk. Lurer også litt på kontrastfarger, skal male ei benkeplate som går langs vindusrekka. Samt ei seng og ei bokhylle.
Skal også male gangen og 2 soverom. Her må det jo bli litt harmoni i alt. Gulvet i gangen skal vekk men ikkje på soveromma. Ønsker på soveromma er noko i rosa toner, ganske duse,, og det andre meir rødbrun eller gult. Men vanskelig. Me treng litt hjelp til å komme i gang. Gulva her blir liggende men det tar opp fargen på veggen så veldig anvendelig. Sender med bilder av gang og soverom også.. Ingen møbler å ta hensyn til her heller. Få førehand tusen takk.
Hei igjen og takk for fine bilder :-) Sammen med LADY 1352 Form som du har startet med er LADY 10679 Washed Linen rålekker så for kontor/gjesterom har du en god plan. Som kontrast på møbler ser jeg for meg at LADY 11175 Adventure og LADY 1434 Elegant blir lekkert. Til det ene soverommet ville jeg da videreført LADY 11175 Adventure på veggene. På soverom nr. to anbefaler jeg LADY 12120 Desert Pink eller LADY 12083 Devine. I gangen ville jeg valgt en kombinasjon av LADY 1376 Frostrøyk og LADY 10679 Washed Linen. Da får du en fin fargeflyt i hele etasjen. LADY 1376 Frostrøyk kan brukes på dører og lister, ønsker du en hvitere tone på detaljer/dører anbefaler jeg LADY 1624 Letthet til denne paletten. Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel
vår vakreste maling - til slette vegger
perfekt helmatt finish til slette tak
Tusen mange takk for svar. Dette skal eg sjå nøye på og få nokon malingsprøver. Gleder meg til å forsette.
Lykke til og god helg :-)