Kategorier:
- Stue
- Kjøkken
Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit
Hei! Jeg skal male kjøkkeninnredningen og tenkte først på en beige farge, men så har jeg begynt å tenke på å kanskje male veggene også, og kanskje gått for noe mer mot brunt på kjøkkeninnredningen? Altså ganske åpen og ganske usikker;) Men ønsker meg behagelige varmer farger i jordfarger. Vil etter hvert ta stuen også, som har stående panel. Så det hadde vært supert med noen forslag:) Kjøkkenet har nymalt gulv i fargen Refleksjon. Veggene er i fargen Savannah Sunset. Liker fargen men har hatt den noen år, så er åpen for forandring også på veggene. To vinduer på kjøkkenet som vender nord/øst.
Hei :) jeg hjelper deg gjerne, men det er fint hvis jeg får bilder, slik at jeg får et godt inntrykk av lysforhold, gulv og farger på dine møbler. Det er viktig at bildene er tatt i godt dagslys slik at fargegjengivelsen blir så riktig som mulig. Bildene blir ikke synlig for andre enn deg og meg. Hører fra deg :)
Hei! Her kommer det omsider noen bilder:) Jeg har kommet til at jeg vil ta både kjøkkenet og stuen nå, men er som sagt litt i villrede. Synes det er så vanskelig å velge. Men ønsker meg lys stue som samtidig er varm siden den er ganske stor. Vil ikke ha grå vegger. Gangen er malt i Warm Blush. Kjøkkenveggen er som sagt i Savannah Sunset og er åpen for å male den også for at det skal passe til kjøkkeninnredningen. Usikker på om jeg skal gå for lyse beige fager eller mørkere brunt. Tenker også at jeg skal prøve meg på å oppgradere kjøkkenfrontene med å legge på veggfornyer for å få glatte fronter. Tenker også å oppgradere gulvet i stuen og gangen med gulvlakk i en passende farge. Veldig takknemlig for råd med fargepaletten! Jeg skal stå klar med malerkosten når jeg får svar:)
Hei, takk for bilder :) Med LADY 1622 Refleksjon på gulv vil jeg be deg ta en titt på LADY 1929 Muskatnøtt eller LADY 1623 Marrakesh på kjøkkenfronter som har nok rødt i seg til LADY 1622 Refleksjon. På vegger ser jeg for meg at LADY 1140 Sand vil harmonere fint. Om du velger å beholde LADY 20046 Savanna Sunset på vegger holder jeg en knapp på LADY 1623 Marrakesh på fronter.
Ta en titt på denne linken slik at du får sett fremgangsmåte på maling av dine kjøkkenfronter : https://www.youtube.com/watch?v=yM2lhviQCAQ :)
Vi har dessverre ikke transparente gulvprodukter til ditt stuegulv så her blir det vanskelig å si min mening. Til stuevegger vil LADY 1832 Skandinavisk Lys bli en super kandidat, den står fint til eksisterende LADY 20046 Savanna Sunset, LADY 2856 Warm Blush og til LADY 1140 Sand :)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.
Markedets beste maling - til tre og panel
JOTUN Spesialvask Før Maling - Spray
Spray på - tørk av
Tusen takk for svar:) Nå blir det ut å kjøpe noen prøvebokser på veien hjem. Spennende!!