4-5 kvm bad

Kategorier:

- Bad

Lister/dører/vinduer : Hvit

Vi skal male et bad, og nye fliser i dusj sone. Badet er lite 4-5kvm. Tilstøtende rom har fargen tudor og kveldshimmel. Jeg har en tanke om å male badet i enten deco blue eller sophisticated blue, både tak og vegger. Betong grå fliser på gulv (like som i gang som ikke er langt unna)og blanke fliser med en tilnærmet lik farge i dusjhjørne. Innredning i eik og sort. Ønsker en lun atmosfære. Blir det for mørkt? Har du andre tips? Og hva med farger på fliser vegg/gulv tips? 

2025-01-12 09:54:28

Kommentar

Har ingen bilder. Badet er uten vindu.

12/01/2025 09:56:10

Fargerådgiver svarer:

Hei, når jeg ikke har bilder er det vanskelig å mene så mye, men  LADY 4477 Deco Blue eller den nesten sorte  LADY 4744 Sophisticated Blue blir mørke i et lite rom uten dagslys. Hva med  LADY 4638 Byge den er også lekker sammen med  LADY 4618 Kveldshimmel og  LADY 0552 Tudor. Til malte flater på et bad anbefaler vi  LADY Aqua.

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk