Kategorier:
- Soverom
Lister/dører/vinduer : Hvit oljemaling fra butinox
Hei Jeg ønsker å male taket på soverommet. - Veggene er i fargen marrakesh fra jotun. - Taket på soverommet er et skråtak Har dere noen forslag til farge jeg kan male taket med? Gjerne noe annet enn hvit Hvis man skal male taklistene, burde disse males i samme farge som veggen eller som taket? For info er veggene i sånn strietapet og taket i sånne takplater.
Hei :) Med LADY 1623 Marrakesh på vegger er det ikke feil å male tak i samme farge som vegger, du vil da få sømløse overganger og dermed oppleve rommet som større. Du kan også ta en titt på den LADY 1519 Vanilje som har like andeler av rødt i seg og som definere veggfargen om du ønsker en kontrast mellom tak og vegg :) Taklister maler du i samme farge som taket :)
Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen.