Ny farge i gang og på soverom

Kategorier:

- Soverom

- Gang

Lister/dører/vinduer : Klassisk hvit

Hei! Vi har totalrenovert leiligheten vår og har nå kommet dit at det er tid for å velge farge til gang og snart soverom nr. 2. Til nå har vi kalkmaling i hele stue/kjøkkenområdet i kombinasjonen Tudor som base, med kalkmaling Sommersne over. Kjøkkenet vårt er i fargen Østersbeige (NCS S 2005-Y20R) fra Drømmekjøkkenet. Lister osv. i klassisk hvit. Gulvet er originalt lakkert tregulv, se bilder. Tilstøtende soverom (nr 1) fra stue er malt i Tudor. Til nå er vi veldig fornøyde med fargevalg og opplever det som lunt og fint mot lys og andre detaljer i leiligheten. Vi har mye eik, rustfritt stål, mørkebrune, blå og (noe) sennepsfargede toner på interiør. Gangen har fått greige farge på fliser, se bilder. I gangen er veggfargen silke fra før av, noe som er helt skivebom mot flisene. De samme flisene har vi også på bad, mot klassisk hvit i tak, som passer godt sammen. Vi ønsker en nøytral, men varm og litt mørkere farge enn i stuen på gangen. Men samtidig ikke for mørk, da gangen er mini. Gangen vil bli synlig fra stua, det er derfor viktig at disse rommene harmonerer. Vi har vært inne på greige, beige, brune, sennepsfargede toner her, åpen for alt. Vi ønsker at lister og tak er i klassisk hvit, slik som på stuen. Siste rom, soverom nr. 2, vil igjen bli vegg i vegg med gangen. Her har vi foreløpig ingen bilder, men gulvet vil bli identisk med stua. Her ønsker vi en rolig blåtone som passer godt med resten av fargene i leiligheten. Har du noen forslag? (Legger ved bilde av bad, kjøkken/stue når det nesten var ferdig og gangen som den er nå midt i oppussing) På forhånd takk for hjelp :-)

2025-01-15 15:25:02

Fargerådgiver svarer:

Hei, jeg har ingen erfaring med  LADY 0552 Tudor som base overmalt med  LADY 1928 Sommersne i  LADY Minerals så her må jeg stole blindt på at bildene ikke lyver når det gjelder fargegjengivelse. Det ser veldig  lekkert ut :-)  Ønsker du en litt dypere tone i gangen anbefaler jeg  LADY 12182 Gentle Whisper eventuelt at du velger vegger i gangen i samme farge som kjøkkenfrontene. Til soverommet anbefaler jeg  LADY 5081 Fabrikk eller  LADY 5452 Nordic Breeze :-) 

Farger på skjerm kan avvike fra virkelig farge, vi anbefaler derfor alltid at du vurderer fysiske fargelameller eller prøveoppstrøk. Husk at dine lysforhold, gulv og møbler kan påvirke opplevelsen av fargen. 

Alle våre farger utvikles med unike resepter spesielt tilpasset Jotuns maling og produkter. Jotun garanterer derfor riktig fargegjengivelse og kvalitet kun ved bruk av Jotuns produkter blandet over Jotun Multicolor Fargesystem. Du kan derfor være trygg på at fargen du har valgt er fargen du får, når du velger Jotuns farger og produkter.

Line
Hilsen Line, Fargerådgiver Jotun

Du trenger:

Finn butikk